Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Trener Słowaczek zadowolony z losowania

Trener Słowaczek zadowolony z losowania

Miroslav Cada trener reprezentacji Słowacji, prowadzący na co dzień uczestnika Ligi Mistrzyń, VK Prostejov nie krył zadowolenia z losowania grup do przyszłorocznych ME. Słowacja zagra się w grupie z Azerbejdżanem, Serbią i Czechami.

Losowanie grup do mistrzostw Europy w Polsce okazało się dla nas bardzo szczęśliwe – powiedział tuż po losowaniu w Łodzi słowacki szkoleniowiec, Miroslav Cada. Jego podopieczne znalazły się w grupie D, która swoje mecze będzie rozgrywać w katowickim Spodku. Na Śląsku rywalkami Słowaczek będą Serbki, Azerki i Czeszki. – Bardzo dobrze jest nam znany zespół Azerbejdżanu, w przeszłości wielokrotnie ze sobą grywaliśmy – powiedział Cada. – Podobnie sytuacja przedstawia się z reprezentacją Czech, znamy się jak łyse konie, jednak w ostatnim czasie często z nią przegrywaliśmy. Na szczęście mistrzostwa Europy rządzą się własnymi prawami, poza tym mamy jeszcze sporo czasu na odpowiednie przygotowanie się do tej imprezy.

Trener naszych południowych sąsiadek bardzo chciał zmierzyć się w grupie z Francją. – Styl gry tego zespołu bardzo nam odpowiada. Cada najbardziej zadowolony jest z faktu, iż mecze grupy D rozgrywane będą w Katowicach. – Cieszę się z tego bardzo. Katowice są stosunkowo blisko naszej granicy. Mam nadzieje, że kibice będą nas tam licznie dopingować. Poza tym, w przypadku wyjścia z grupy, kolejne mecze również będą rozgrywane na Śląsku, a to jest dla nas tylko dodatkowym plusem – zakończył Miroslav Cada.

źródło: inf. własna, sme.sk, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved