Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Ruszył turniej w Twardogórze

Ruszył turniej w Twardogórze

Dynamo-Jantar Kaliningrad, Post Wiedeń, reprezentacja Izraela i Impel Gwardia Wrocław rozegrały pierwsze spotkania w ramach Międzynarodowego Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra.

W pięknej nowej hali sportowo-widowiskowej w Twardogórze licznie zgromadzona publiczność miała okazję śledzić zmagania czterech zespołów biorących udział w I Międzynarodowym Turnieju piłki siatkowej kobiet o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra. W pierwszym dniu zawodów Dynamo-Jantar pokonał Impel Gwardię, a Post Wiedeń wygrał z reprezentacją Izraela.

Wysoki i dynamicznie grający zespół z Kaliningradu był trudnym rywalem dla beniaminka PlusLigi Kobiet Impel Gwardii. Mimo to podopieczne Rafała Błaszczyka bliskie były zwycięstwa w drugiej partii, w trzeciej stawiając zacięty opór. W zespole rosyjskim nie do zatrzymania w ataku była leworęczna 25-letnia Nelli Aliszewa, wrocławianki natomiast przeciwstawiały się walecznością w obronie.Impel Gwardia Wrocław – Dynamo-Jantar Kaliningrad 0:3

(18:25, 25:27, 22:25)

Nelli Aliszewa (atakująca Dynama): – Mecz był dla nas bardzo udany, wszystko szło po naszej myśli, może z wyjątkiem seta trzeciego. W Polsce jesteśmy od wczoraj i bardzo nam się tutaj podoba. Czekamy teraz na kolejne rywalki i cieszymy się, że pobyt w Waszym kraju rozpoczynamy tak ciekawym turniejem.

Aleksandra Szafraniec (środkowa Impel Gwardii): – To był bardzo wymagający rywal o znakomitych warunkach fizycznych. Takie mecze są ważne ze względu na zdobywane doświadczenie, dlatego bardzo się cieszę, że mogłam dziś się sporo nauczyć, podejrzeć trudnego przeciwnika i myślę, że będzie to procentować już w najważniejszych rozgrywkach sezonu.


W drugim spotkaniu pierwszego dnia turnieju reprezentacja Izraela pod wodzą trenera legendy Arie Selingera zmierzyła się z SVS Post Wiedeń. Prawie w każdym secie siatkarki z Izraela prowadziły na początku, po to by oddać później pole rywalkom ze stolicy Austrii. W ataku zespołu z Bliskiego Wschodu podobała się Anna Wieliki, natomiast Post Wiedeń dysponował bardziej wyrównaną drużyną, w której oprócz dynamicznej Martiny Konecznej – kapitana zespołu, Władimir Sirvon – trener SVS, mógł liczyć również na Kristinę Pastelową na środku siatki czy też przyjmującą Patrycję Soto. Najbardziej zaciętą partią była partia czwarta, w której obie drużyny miały spore szanse na zwycięstwo, wiele meczboli Wiednia przeplatało się z setbolami Izraela, aby w końcu skuteczny blok SVS rozstrzygnął to spotkanie na korzyść Austriaczek.

SVS Post Wiedeń – Reprezentacja Izraela 3:1

(25:20, 26:24, 19:25, 33:31)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved