Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Kwal. GP: Pewne zwycięstwo Holenderek

Kwal. GP: Pewne zwycięstwo Holenderek

Podczas trzeciego dnia kwalifikacji do przyszłorocznego Grand Prix reprezentacja Holandii pokonała w trzech setach ekipę francuską. Tym samym Holenderki utrzymują pierwsze miejsce w tabeli turnieju.

Początek pierwszego seta był wyrównany. Na minimalne prowadzenie 6:5 Holenderki wyszły po po ataku Flier. Podczas I przerwy technicznej ekipa holenderska prowadziła 8:6, jednak po kilku akcjach na prowadzenie 12:11 wyszły Francuzki. Trójkolorowe nie umiały jednak utrzymać korzystnego wyniku i już podczas II przerwy technicznej ich rywalki prowadziły 16:13. Po kiwce Stam było już 19:14, a przy stanie 21:16 o czas poprosił trener Francuzek. 23 punkt Holenderki zdobyły po charakterystycznym ataku Flier z jednej nogi. Ostatni punkt zdobyła również Manon Flier, a Holenderki zwyciężyły 25:18.

Drugiego seta bardzo dobrze rozpoczęły Francuzki, które szybko wyszły na prowadzenie 6:3. Po bardzo dobrej zagrywce i błędzie w przyjęciu Stam, ekipa francuska prowadziła 8:4. Potem jednak do odrabiania strat ruszyły Holenderki. Po dwóch zagrywkach Alice Blom, a następnie dobrej grze w tym elemencie Huurman wyrównały na 9:9. Szczęście uśmiechało się w tym secie do Francuzek partiami, którym udało się wyjść na prowadzenie 16:13. Nie trwało ono długo. Już po kilku minutach Holenderki prowadziły 18:17, a o czas poprosił trener Trójkolorowych. Po ataku Visser ekipa z Holandii wyszła na prowadzenie 21:18. Siatkarki holenderskie wygrały seta 25:21.

Początek trzeciej partii to wyrównana walka obu zespołów. Dopiero od stanu po 5, Holenderkom udało się zdobyć dwa punkty pod rząd. Na I przerwę techniczną drużyny schodziły przy jednopunktowym prowadzeniu ekipy „Oranje”. Po bloku na Visser Francuzki zdobyły 8 punkty, jednak wciąż traciły do rywalek dwa „oczka”. Po asie serwisowym Manon Flier Holenderki prowadziły już 14:9, a chwilę później zeszły na II przerwę techniczną przy stanie 16:9. Przy stanie 21:11 jeszcze o czas poprosił szkoleniowiec Trójkolorowych. Pewna siebie ekipa holenderska wyraźnie się rozluźniła i akcja po akcji punktowały ich rywalki. Udało im się zakończyć mecz dopiero przy stanie 24:18 i, podobnie jak w I partii, wygrały 25:18.

Holandia – Francja 3:0

(25:18, 25:21, 25:18)

Składy:

Holandia: Staelens (3 pkt,), Huurman (8), Blom (5), Flier (18), Visser (12), Stam (13) oraz van Tienen (L), Grothues (2), van Daelen (1), Sloetjes, Steenbergen

Francja: Bauer (7), Lozancić (9), Faesch (1), Djilali (9), Lienard (6), Turiaf (4) oraz Ortschitt (L), Syren, Bousquet, Larnack (4), Mauricette (1)