Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Ireneusz Mazur: Grupa druga pod względem trudności

Ireneusz Mazur: Grupa druga pod względem trudności

Po losowaniu grup mistrzostw Europy humory wszystkim dopisywały. Zadowolenia nie krył również Ireneusz Mazur. - Z losowania na pewno jestem zadowolony, zawsze jednak mogło być lepiej - powiedział po uroczystości.

Myślę, że powtórzę słowa większości ekspertów: w finałach nie ma słabych zespołów. Tak naprawdę, trudno jest ocenić realną siłę wszystkich drużyn, bo zawsze po roku olimpijskim następuje pewne przewartościowanie, zmiana składu. Część zawodniczek odchodzi, podobnie będzie i u nas. Nasza grupa jest, powiedzmy, drugą pod względem trudności – podkreślił były trener kadry seniorów oraz przewodniczący Rady Trenerów przy PZPS.

Ireneusz Mazur przyznał, że mistrzostwa będą dla reprezentacji Polski wielka niewiadomą. Po odejściu Bonitty, i zakończeniu igrzysk olimpijskich w kadrze siatkarek na pewno nastąpią zasadnicze zmiany. – U nas zapewne nastąpi zmiana pokolenia, część zawodniczek będzie odpoczywała po tym okresie czteroletnim, cześć może odejdzie. Przed nowym trenerem postawione będą nowe wyzwania, nabór do kadry, przegląd zawodniczek z młodego pokolenia. Tak naprawdę to będzie budowanie nowej reprezentacji do tego cyklu czteroletniego. Po drodze, już w pierwszym roku, odbędą się mistrzostwa Europy w Polsce.Polska w finałach, z racji roli gospodarza, postawiona jest w dość komfortowej sytuacji. Czy Polkom w osiągnięciu wyniku nie będzie przeszkadzać jednak presja własnych kibiców? – Granie u siebie ma swoje plusy, choćby ze względu na to, że znamy swoje hale i mamy swoich kibiców. Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, żeby kibice byliby dla nas czymś obciążającym. Kibice są z nami, są dla nas takim motorem napędowym. Oni ciągle są przy nas i razem z nami wywalczą to, co jest najcenniejsze – medal.

źródło: Polsat Sport, reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved