Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Delecta Bydgoszcz ma wyraźne wsparcie

Delecta Bydgoszcz ma wyraźne wsparcie

Z siatkarzami Delecty Bydgoszcz na kolejny sezon związały się firmy Rieber Foods i Bank Pocztowy. Zespół Rostislava Chudika ma prawie skompletowany skład i z optymizmem patrzy w przyszłość.

Wsparcie także miasta pozwoliło klubowi stworzyć budżet lekko przekraczający 2 miliony złotych. To trochę więcej niż w poprzednim sezonie, ale taki wymóg postawiły władze PlusLigi. Jeśli tylko uda się zdobyć jeszcze jakieś fundusze, niewykluczone, że do składu dołączy jeszcze jeden zawodnik. – Fajnie, że w tak krótkim czasie wywalczyliśmy premię za awans – żartował ze zwiększonych finansów kapitan zespołu Krzysztof Janczak. – A poważnie to chcieliśmy, oczywiście wszyscy grać w ekstraklasie. Mamy niezły zespół, myślę, że gorzej jak w poprzednim sezonie być nie może, a tylko lepiej. Mamy kilku doświadczonych zawodników, pozostali tego doświadczenia nabrali. Powinniśmy pograć dobrze, bo tkwi mi jeszcze ten początek ligi, gdy nieźle rozpoczęliśmy, a potem kontuzja Kamila Kacprzaka wprowadziła nam sporo zamieszania i w końcówce sezonu nie wytrzymaliśmy tempa. Teraz krótko i na temat: do boju!

Ostatni mecz barażowy w Warszawie z poprzedniego sezonu, decydujący wówczas o spadku Delecty do I ligi oglądał zastępca prezydenta Bydgoszczy Maciej GrześkowiakI takich stresów, jak wówczas nie życzyłbym sobie już po raz drugi. Oczekuję dużych emocji, walki choć mam świadomość, że z najlepszymi będzie ciężko, ale bezpieczny środek tabeli jest w naszym zasięgu. Jeśli zaś za parę miesięcy pojawią się być może pewni sponsorzy, będzie więcej kibiców, więcej przychodów z biletów, to może będziemy w stanie tą drużynę wzmocnić i powalczyć o wyższe cele. W tym roku jednak zakładam bezpieczne przetrwanie sezonu i budowanie wizerunku klubu, pozycji[q].Dla zastępcy prezydenta miasta ważne jest, że Delecta nie działała „na wyrost”, nie próbowała żyć ponad stan. – Podkreślam jedną rzecz; można było krytykować za poziom sportowy, za brak zakupów, za brak wzmocnień, ale jedno jest pewne. Delecta swoje rachunki płaciła, płaciła dobrze – dodaje Grześkowiak. Mamy przykład drużyny, której miejsce teraz zajęła, Płomienia Sosnowiec. Nie był w stanie spiąć budżetu na koniec sezonu. I to jest zawsze pytanie. Czy szarżować z kontraktami, nowymi zawodnikami czy budować na tym co się ma. Myślę, że los nam zapłacił za uczciwość, że władze klubu pilnowały w nim finansowego porządku. Nie kupiliśmy miejsca w lidze, spadł zespół, który nie wytrzymał finansowo. Awansowała drużyna, która w poprzednim sezonie i tym była w stanie zbudować solidny budżet. I to jest dobra wiadomość.

Przyszłość siatkówki w Bydgoszczy też wydaje się rysować optymistycznie.

Przypomnę, że mamy mistrzostwa Europy w siatkówce kobiet, koszykówce mężczyzn. Hala będzie dalej modernizowana, będziemy ją rozwijać, jest przecież perspektywa mistrzostw świata w 2014 roku. Siatkówka jest nam potrzebna, nikogo nie trzeba chyba przekonywać, że jest na nią w tym mieście miejsce. Sam, kiedy pracowałem wielokrotnie przy różnych turniejach Ligi Światowej, eliminacjach do igrzysk olimpijskich jeszcze jako dziennikarz i zawsze będę podkreślał, że takiej atmosfery i takiego klimatu jak tu nie ma. Warto go pielęgnować. I co jeszcze ważne: to jest sport masowy, w którym sukces drużyny lokalnej, w którym obecność w mieście drużyny narodowej czy dużej imprezy, może przełożyć się na to, że ten sport będzie uprawiany w szkołach.

Przedłużające się rozstrzygnięcia, w której lidze będzie grała Delecta spowodowały, że działacze klubu nie mogli przygotować karnetów. Niedługo powinniśmy dysponować wszystkimi niezbędnymi informacjami, lecz już dziś przekazujemy apel od klubu do kibiców, którzy mogą w istotny sposób wesprzeć zespół, stając się choć w drobnej części jego współsponsorem. Wystarczy jedynie wykupić karnety na cały sezon.

* Jacek Drozdowski (Gazeta Pomorska)

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved