Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Trefl Gdańsk: Janić już jest, sponsor Hestia coraz bliżej

Trefl Gdańsk: Janić już jest, sponsor Hestia coraz bliżej

Po turnieju Beskidy 2008 siatkarze Trefla przenieśli się w okolice Kędzierzyna-Koźla, od piątku grać będą w memoriale Leszka Kuśmierczyka. Nowym sponsorem tytularnym zespołu prawdopodobnie będzie firma Hestia.

Sprawa jest już niemal przesądzona, a jak dowiedziała się „Gazeta”, do podpisania umowy dojdzie na początku przyszłego miesiąca.

Tymczasem zespół Trefla od kilku dni przebywa na południu Polski. Trenuje z nim już Bojan Janić. Przyjmujący reprezentacji Serbii po długim oczekiwaniu na wizę w piątek w końcu dotarł do Gdańska, a dwa dni później dołączył do kolegów i z trybun oglądał ich ostatni mecz w bielskim turnieju Beskidy 2008. Traf chciał, że po trzech kolejnych porażkach (z Jihostrojem Czeskie Budziejowice 0:3, Gwardią Wrocław 1:3 oraz JMP Brno 0:3) akurat wówczas Trefl odniósł swoje jedyne zwycięstwo w turnieju – 3:1 z BBTS Bielsko-Biała. Można więc powiedzieć, że Janić miał dobre wejście do drużyny. – Rzeczywiście, jego „debiut” wypadł całkiem okazale – śmieje się szkoleniowiec Trefla Wojciech Kasza. – Najważniejsze jednak, że Bojan jest już z nami, we wtorek pierwszy raz trenował z całym zespołem. Powoli będzie się do niego wdrażał – podkreśla Kasza.Prawdziwy debiut Serba w barwach Trefla nastąpi podczas IX memoriału Leszka Kuśmierczyka. Podopieczni trenera Kaszy zmierzą się w nim z Jastrzębskim Węglem (piątek), Asseco Resovią (sobota) oraz ZAK S.A. Kędzierzyn Koźle (niedziela). – Janić pojawi się na parkiecie najszybciej w sobotę. Będę go wpuszczał na krótkie zmiany taktyczne, np. na zagrywkę. Na razie nie ma co szarżować, jest z nami zbyt krótko, żeby od razu zaczynał mecze w wyjściowej szóstce. Na to jest jeszcze czas – tłumaczy szkoleniowiec, który nie robi tragedii ze słabych wyników na turnieju Beskidy 2008. – Dopóki nie zaczniemy trenować i grać w pełnym składzie, nie można wyciągać żadnych wniosków – tłumaczy Kasza. – W Bielsku popełniliśmy całe zatrzęsienie błędów technicznych, od popsutych zagrywek, poprzez nieudane ataki, aż po złe przyjęcie. Biorąc pod uwagę, że w ostatnim czasie wykonaliśmy ogromną pracę siłową, nie jest to niczym dziwnym. Świeżość, a przede wszystkim zgranie przyjdą z czasem. W tej chwili np. nasz nowy rozgrywający Jakub Bednaruk jest na etapie „szukania w powietrzu” naszego nowego przyjmującego Bruno Zanuto. Zanim w końcu go znajdzie, muszą pograć ze sobą trochę dłużej. A w kolejce czekają jeszcze Janić i Łukasz Kadziewicz – podkreśla Kasza. Ten ostatni dostał tydzień urlopu po wyczerpującym sezonie reprezentacyjnym i dołączy do zespołu na początku przyszłego tygodnia (prawdopodobnie we wtorek). On po raz pierwszy w barwach Trefla zaprezentuje się podczas memoriału Zdzisława Ambroziaka (26-28 września w Warszawie). – Tam chcielibyśmy już zagrać w optymalnym składzie – podkreśla Kasza.

Znamy ceny biletów

Kierownictwo klubu Trefl Gdańsk ustaliło ceny biletów oraz karnetów na sezon zasadniczy 2008/2009 (dziewięć meczów). Przypomnijmy, że siatkarze Trefla swoje spotkania rozgrywać będą w hali AWFiS przy ul. Kazimierza Górskiego w Gdańsku, a w 1. kolejce podejmą 11 października mistrza Polski Skrę Bełchatów.

Ceny biletów normalnych w zależności od sektora wahają się między 20 a 40zł. Karnety normalne – 180-360zł. Stojące – 8zł. Bilety ulgowe przysługują uczniom szkół podstawowych, gimnazjów, liceów i studentom w wieku do lat 24 oraz emerytom i rencistom. Dzieci do lat 8 wstęp bezpłatny.

*Autor Tomasz Osowski (Gazeta Wyborcza)

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved