Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Międzynarodowy Turniej kadetek w Tychach

Międzynarodowy Turniej kadetek w Tychach

Już po raz siódmy sekcja siatkówki MOSM Tychy kierowana przez Krzysztofa Pałkę organizuje w dniach 20-21 września 2008 roku. Międzynarodowy Turniej Siatkówki Kadetek o Puchar Prezydenta Miasta Tychy.

Impreza rozgrywana jest w gościnnych progach tyskiego Gimnazjum nr 3 przy ul. Borowej. Turniej od wielu lat stanowi oficjalne otwarcie halowego sezonu siatkarskiego w MOSM Tychy. Wielokrotnie też gromadził znakomite drużyny młodzieżowe, tak krajowe, jak i zagraniczne. O Puchar Prezydenta walczyły już drużyny z Austrii, Włoch, Niemiec czy Węgier. W tym roku w ostatniej chwili musiały zrezygnować z przyjazdu drużyny z Belgii i Włoch. Drużyny te zostały zaproszone w ramach rewanżu za goszczenie tyszanek w trakcie turniejów organizowanych w Belgii i włoskiej Modenie. W tym roku do Tychów przyjadą Volleybal S.C. Budapeszt, Sulzbach –Rosenberg (Niemcy) oraz drużyny reprezentujące Polskie Kluby między innymi z Tomaszowa Mazowieckiego oraz MKS Proszowice, MKS MOS Wieliczka, UMKS Kęczanin Kęty, UMKS Chrzanów, gospodarze MOSM TYCHY wystawią dwa zespoły.

Trenerzy MOSM Tychy Krzysztof Pałka, jak i Jacek Baran bardzo liczą na dobrą grę tyszanek, które bardzo dobrze zakończyły poprzedni sezon zajmując piąte miejsce w Ogólnopolskiej Gimnazjadzie. Złotym medalem zakończyły ubiegły sezon dziewczęta startujące w rozgrywkach minisiatkówki zajmując pierwsze miejsce w kategorii trójek w Mistrzostwach Polski w Turnieju Kinder + Sport w Zabrzu.Dla kadetek VII Międzynarodowy Turniej jest jednym z ostatnich sprawdzianów przed startem w rozgrywkach ligowych kadetek na Śląsku oraz rozgrywkach III ligi. W składzie trzecioligowej drużyny są także starsze zawodniczki, ale trzon stanowią dziewczyny grające w tym sezonie w kategorii kadetek. Czeka je ciężkie zadanie, aby z powodzeniem walczyć o utrzymanie się lidze. Tak więc VII Międzynarodowy Turniej Siatkówki Kadetek o Puchar Prezydenta Miasta Tychy otwiera kolejny, bo już XXVII, bardzo ciekawy sezon w tyskiej siatkówce kobiecej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe, rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved