Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Martina Franca: Cernić wraca w wielkim stylu

Martina Franca: Cernić wraca w wielkim stylu

Zespoły serie A pracują na najwyższych obrotach przed zbliżającym się sezonem ligowym. Jednym z najbardziej przemeblowanych zespołów jest drużyna Stamplast Martina Franca, która poza zmianą nazwy, wymieniła również 80% składu.

W pierwszej szóstce, w porównaniu z poprzednim sezonem występuje tylko jeden zawodnik, który bronił barw zespołu w poprzednim sezonie. Pozostali gracze to nowe twarze w drużynie trenera Radamesa Lattariego. Coscione, Cernić, Molto, Rodriguez, Granvorka to nazwiska, których kibicom siatkówki przedstawiać nie trzeba. Wszyscy przed sezonem podpisali kontrakty z zespołem z Taranto. – Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani fizycznie – powiedział o swojej drużynie Radames Lattari. – Należą się ogromne brawa naszemu człowiekowi od przygotowania zawodników. Zagraliśmy w ciągu tygodnia trzynaście setów i widać po moich graczach, że znieśli to obciążenie bardzo dobrze.

Zespół w ciągu ostatnich dni rozegrał kilka sparingowych meczów. W Veronie, zespół Lattariego pokonał miejscowych graczy 3:2. Liderem Raranto był Frantz Granvorka, który zdobył 24 punkty. Kolejne 19 dołożył Matej Cerić, a 12 Hiszpan, Israel Rodriguez. Po stronie zespołu z Verony najwięcej punktów zdobył Michal Lasko, 23 a także Simone Parodi, 16. – Miło się wygrywa, niezależnie od stawki meczu – powiedział po spotkaniu prezydent klubu, Bongiovanni. – Następny sparing zagramy u siebie i liczymy na naszych kibiców.Kilka dni później przed własną publicznością Martina Franca pokonała 3:1 Vibo Valentię, potwierdzając rosnącą przed sezonem formę. W drużynie miejscowych bardzo dobre spotkanie rozegrał Matej Cernić, który zdobył 16 punktów a wtórowali mu Frantz Granvorka (14) i Israel Rodriguez (13). Hiszpan, który grając w barwach Piacenzy nie miał zbyt wielu okazji, aby zaprezentować się na parkiecie, od początku pobytu w Taranto prezentuje wysoką formę. – Mój zespół zagrał z ogromną determinacją – ocenił spotkanie trener Lattari. – Pomimo drobnych problemów w tym okresie przygotowawczym w meczu z Veroną zagraliśmy bardzo dobrze technicznie. Jestem pełen podziwu dla Mateja Cernića, który wraca w wielkim stylu po kontuzji kolana.

Ostatnim testem zawodników Lattariego był sparing z serbskim zespołem Radnicki Kragujevać. Włoski zespół nie dał rywalowi z Bałkanów żadnych szans, zwyciężając 3:0. Ponownie na parkiecie królowała dwójka Granvorka (15), Cernić (12), a środkowy Molto dołożył kolejne 9 punktów. – Każde zwycięstwo podnosi morale drużyny, nawet jeśli jest to mecz towarzyski – dodał trener Lattari. – Najważniejsze to, aby po takich meczach nie zacząć wierzyć, że już się wszystko umie. Chcę, aby mój zespół codziennie robił mały krok naprzód, a nie jeden milowy.

W najbliższy piątek 19 września w Taranto odbędzie się oficjalna prezentacja zespołu. Drużyna jest już w komplecie, a w najbliższy czwartek dołączy ostatni zawodnik, Portugalczyk Valdir Squiera, który walczył z kadrą Portugalii w barażach do mistrzostw Europy 2009.

Wyniki meczów sparingowych Stamplast Martina Franca:

Marmi Lanza Verona - Stamplast Martina Franca 2:3 
(21:25, 25:21, 23:25, 25:22, 8:15)

Skład:
Marmi Lanza Verona: Semenzato, Lasko, Popp, Bontje,
Sottile, Parodi, Latelli (l), Dehne, Szabo, Maric
Martina Franca: Vulin, Granvorka, Rodriguez, Moltò,
Coscione, Cernić, Ricciardello(l), Quartarone

Stamplast Martina Franca – Tonno Callipo Vibo Valentia 3:1
(25:16, 21:25, 25:16, 25:22)

Skład:
Martina Franca: Coscione, Granvorka, Moltò, Vulin,
Rodriguez, Cernic, Ricciardello (l), Stancu, Quartarone,
Guglielmi, Liotino
Vibo Valentia: Raphael, Simeonov, Cozzi, Shumov,
Sammelvuo, Contreras, Cicola (l), Bozidis, Barone, Diaz,
Ferraro, Divis

Stamplast Martina Franca – Radnicki Kragujevac 3:0
(26:24, 25:22, 25:23)

Skład:
Martina Franca: Coscione, Granvorka, Moltò, Vulin, Cernic,
Rodriguez, Ricciardello (l), Stancu, Guglielmi, Liotino
Radnicki Kragujevac: Ilic, Stevanovic, Duduj, Cedic,
Ivovic I., Simeunovic, Pantelic (l), Radovic

źródło: inf. własna, www.prismavolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved