Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > J. Nawrocki: Czterech środkowych to większe bezpieczeństwo

J. Nawrocki: Czterech środkowych to większe bezpieczeństwo

Marcin Możdżonek to czwarty środkowy w kadrze mistrzów Polski. - Każdy z nich na pewno będzie miał okazję do gry - zapewnia Jacek Nawrocki, drugi trener PGE Skry.

W poniedziałek 23-letni Marcin Możdżonek podpisał trzyletni kontrakt z klubem z Bełchatowa. Mierzący 211 cm wzrostu siatkarz ma rozpocząć treningi z drużyną jeszcze w tym tygodniu. – Jeszcze jestem w Olsztynie, ale w ciągu kilku dni przyjadę do Bełchatowa – zapowiada siatkarz.

Wczoraj sztab szkoleniowy PGE Skry na czele z Danielem Castellanim dyskutował na temat wprowadzenia nowego zawodnika do treningu. – Potem porozmawiamy z Marcinem – mówi Nawrocki. Nie wiadomo jeszcze, kiedy Możdżonek zadebiutuje w nowym zespole. Co prawda PGE Skra rozegra w sobotę sparing z Siatkarzem Pamapolem Wieluń, ale wcale nie jest przesądzone, że nowy środkowy w nim zagra.Możdżonek to szósty i na pewno ostatni transfer mistrzów Polski. – To zawodnik młodego pokolenia, który wchodzi do siatkówki reprezentacyjnej, ma już za sobą udane mecze w kadrze – mówi Nawrocki. – Jego duży plus to oczywiście znakomite warunki fizyczne i umiejętność ich wykorzystania. Marcin potrafi szybko przemieszczać się na boisku, ma bardzo dobrą motorykę.

W kadrze mistrzów Polski jest w tej chwili aż czterech środkowych, oprócz Możdżonka także Radosław Wnuk, Janne Heikkinen i Daniel Pliński. W Bełchatowie zapewniają jednak, że nie mają z tego powodu bólu głowy. – Każdy z nich na pewno będzie miał okazję do grania. Meczów w sezonie będzie bardzo dużo, a do tego w lidze nie będzie dłuższych przerw, tak jak to było w poprzednim sezonie. Zmiennicy będą potrzebni – zapewnia Nawrocki. – A rywalizacja choćby na treningu wpłynie korzystnie na wszystkich, podniesie poziom sportowy każdego z zawodników.

Nawrocki przypomina też, że tylko w ostatnich dwóch latach – za kadencji Castellaniego – nie było w kadrze czterech środkowych. – Chociaż też nie do końca, bo mieliśmy Dawida Gunię i Radka Kolanka, którzy grali regularnie w drugim zespole, ale z nich korzystaliśmy. Tak samo jak z Maćka Zajdera – mówi. – Czterech środkowych to większe bezpieczeństwo w zespole. Zresztą wielu trenerów wyznaje zasadę, że w kadrze musi być czterech zawodników na tę pozycję.

W historii Skry był już przypadek, że drużynie brakowało środkowych. Dwa lata temu w Lidze Mistrzów kontuzji doznał Robert Szczerbaniuk i trenerzy musieli korzystać z mało doświadczonego Jarosława Sobczyńskiego. Na ławce nie było już nikogo na tę pozycję.


Bartłomiej Derdzikowski: Kiedy zdecydował się pan przejść do PGE Skry?

Marcin Możdżonek: – O szczegółach moich rozmów z klubem za bardzo nie mogę mówić. Powiedzmy, że wszystko zostało ustalone w ciągu kilku dni.

Ostatni przed panem zawodnik, który trafił do Bełchatowa, czyli Bartosz Kurek, powiedział, że takim klubom jak PGE Skra się nie odmawia.

Na pewno coś w tym jest. Jeśli taki klub jak Skra składa ofertę, to naprawdę bardzo ciężko ją odrzucić. Do przenosin do Bełchatowa skłoniły mnie przede wszystkim bardzo dobre warunki do treningów, bardzo dobra kadra szkoleniowa, wyniki i organizacja klubu.

PGE Skra właściwie nie ma sobie równych w Polsce. Teraz wszyscy w klubie marzą o podbiciu Europy. Pan również?

Oczywiście i to także jeden z powodów, dla których zdecydowałem się przenieść do Bełchatowa. Cieszę się, że w Skrze mi zaufali, że wierzą, że jestem w stanie pomóc w zrealizowaniu tego celu.

W kadrze oprócz pana jest już trzech innych środkowych. Nie boi się pan konkurencji?

Zgadzam się, że konkurencja jest bardzo duża, ale moim zdaniem to wpłynie bardzo dobrze na zespół. Lepsza będzie jakość treningu, a to zawsze przekłada się na lepszą grę zespołu. Nawet jeśli nie będę grał regularnie, chociaż oczywiście będę się starał, to i tak będę miał wpływ na drużynę. Właśnie dzięki treningom.

Rozmawiał Bartłomiej Derdzikowski – Gazeta Wyborcza

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved