Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Sześć zespołów jest gotowych walczyć o udział w GP 2009

Sześć zespołów jest gotowych walczyć o udział w GP 2009

fot. FIVB

Dzisiaj rusza turniej kwalifikacyjny do przyszłorocznych rozgrywek Grand Prix. Sześć zespołów będzie walczyć w rosyjskim Omsku, ale awans uda się wywalczyć tylko trzem z nich. Za faworytki uznawane są siatkarki z Holandii.

Oprócz Rosji o awans będą rywalizować reprezentacje Serbii, Włoch, Holandii, Niemiec i Francji. Przypomnijmy, że trzy najlepsze ekipy dołączą do zespołu Polski, który otrzymał dziką kartę od FIVB.

Wszyscy trenerzy zapowiadają, że dadzą z siebie podczas tego turnieju. Na przygotowania ekipy nie miały zbyt dużo czasu.

Już dawno w rozgrywkach Grand Prix nie oglądaliśmy reprezentacji Serbii. Trener Zoran Terzić zapowiada, że jego zawodniczki są gotowe do walki o awans. Dodaje, że turniej w Omsku będzie ciekawym widowiskiem.Massimo Barbolini dodaje, że po Igrzyskach Olimpijskich wiele ekip zmieniło skład. Podobnie jest z ekipą włoską, która rozpoczyna nowy etap w swojej historii. Z kolei trener Holenderek Avital Selinger mówi, że ten ten turniej będzie bardzo ważny w kontekście przyszłości jego zespołu, bowiem ma on w składzie aż pięć młodych zawodniczek.

Szkoleniowiec Francuzek, Fabrice Vial twierdzi: To duże wyzwanie dla nas, że możemy uczestniczyć w turnieju na tak wysokim poziomie. Z pewnością będziemy tu traktowani jako autsajder, ale postaramy się sprawić rywalkom jak najwięcej problemów.

Giovanni Guidetti, trener niemiecki za faworytki uważa ekipę Holandii. – Mocne będą także Serbki. Mój zespół jest gotowy do walki, ale wciąż potrzebujemy tak doświadczonej zawodniczki jak Angelina Grün.

W Grand Prix zagra 12 zespołów, z których sześć zagra w rundzie finałowej w Tokio. Kwalifikację mają już reprezentacje Japonii, Chin, Brazylii, USA, Dominikany i Portoryko. Dwa zespoły zostaną wyłonione także z turnieju Asian Cup.

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved