Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Pucharowy epizod siatkarzy z Wałbrzycha

Pucharowy epizod siatkarzy z Wałbrzycha

Siatkarze z Wałbrzycha dawno nie grali w Pucharze Polski. Nowy sponsor oraz częściowa przebudowa składu skłoniły działaczy do tego, by zaprezentować się właśnie w tych rozgrywkach. Ale okazało się to niewypałem.

Rywalem Victorii PWSZ Wałbrzych w pierwszej rundzie Pucharu Polski był Rosiek Syców. Do połowy I seta siatkarze obydwu zespołów grali punkt za punkt. Dopiero od stanu 11:11 gospodarze wyraźnie zaczęli przeważać. Po kilku składnych akcjach wałbrzyszanie odskoczyli rywalom na 3 punkty. Wtedy o pierwszą przerwę poprosił trener Sycowian. Wzięty czas na niewiele się przydał. Gracze Victorii konsekwentnie wygrywali kolejne piłki i po kilku minutach na tablicy widniał wynik 20:13. Wałbrzyszanie do końca pierwszej partii kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i wygrali seta do 18.

Drugą odsłona rozpoczęła się źle dla Victorii. Po niespełna 2 minutach wałbrzyszanie przegrywali 4:0. Po przerwie na życzenie wziętej przez trenera Janusza Ignaczaka gospodarze mozolnie zaczęli odrabiać straty. Dobrze funkcjonujący blok oraz skuteczne ataki Michała Tomiałowicza sprawiły, że miejscowi zdołali doprowadzili do remisu po 7. Od tego momentu w grze gospodarzy coś się zacięło i rywale znowu odskoczyli na kilka oczek. Po 13 minutach rywalizacji w tym secie zawodnicy Rośka prowadzili 14:8, chwilę później 18:12. Przy stanie 19:16 dla Sycowian pojedynczy blok Krzysztofa Zdrzałki tchnął w kibiców nadzieję na wygranie tej partii. Niestety ostatecznie siatkarze Victorii II seta przegrali 25:23.

Po zmianie stron kibice liczyli na to, że łupem wałbrzyszan padną kolejne odsłony pojedynku. Tylko do stanu 15:13 dla gości gra była w miarę wyrównana. Potem zawodnicy spod Chełmca zaczęli seryjnie popełniać błędy i zrobiło się 18:14 dla rywala. Zdenerwowany trener Victorii zdecydował się na podwójną zmianę. Na parkiecie pojawili się Dariusz Król i Maciej Leński. W ustawieniu z tymi graczami wałbrzyszanom udało się zdobyć 3 punkty z rzędu. Później do głosu ponownie doszli rywale i w końcówce odskoczyli na 23:19. Zawodnicy Rośka dopięli swego wygrywając III seta do 21.

Czwarta odsłona pucharowej potyczki praktycznie bez historii. Co gorsza wałbrzyszanie w tej części nie prowadzili ani razu. Siatkarze trenera Pawła Ciemnego systematycznie budowali przewagę, by ostatecznie wygrać jak się później okazało ostatniego seta, do 20.

Victoria PWSZ Wałbrzych – Rosiek Syców 1:3

(25:18; 23:25; 21:25; 20:25)

Skład:

Victoria Wałbrzych: Pizuński, Tomiałowicz, Kwapisiewicz, Ostaiuk (libero), Zdrzałka, Jurczyński, Leński, Król, Wierzbicki, Kisielewicz