Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Berenika Tomsia-Okuniewska: Zawsze marzyłam o grze w BKS

Berenika Tomsia-Okuniewska: Zawsze marzyłam o grze w BKS

fot. archiwum

Dla Bereniki Okuniewskiej, znanej wielu kibicom pod panieńskim nazwiskiem Tomsia, BKS Aluprof jest dopiero drugą siatkarską przystanią. Działacze bielskiego klubu postanowili ściągnąć perspektywiczną zawodniczkę nad Białą, gdzie ma w pełni rozwinąć się jej talent.

W rozmowie z serwisem sportowebeskidy.pl siatkarka przyznaje, że z siatkarskiego punktu widzenia lepiej trafić nie mogła.

 

W ostatnim czasie sporo zmian w Twoim życiu. Jaki jest powód przeprowadzki do stolicy Podbeskidzia? 

Berenika Okuniewska : – Po raz pierwszy w życiu zmieniłam barwy klubowe, ponieważ w Gdańsku grałam od dziesięciu lat. Wreszcie, po tak długim okresie skończył mi się kontrakt, a że od dziecka chciałam grać w BKS-ie, to gdy tylko otrzymałam propozycję nie zastanawiałam się długo .

 

Skąd taki sentyment do bielskiego klubu?

 

Gdy zaczynałam swoją siatkarską przygodę w Bielsku-Białej był mocny zespół walczący o medale. Pomyślałam, że będę dążyć do tego, aby kiedyś zagrać właśnie w BKS .

 

O miejsce w pierwszym składzie chyba nie będzie łatwo, bo jest tu wiele znakomitych siatkarek. Jednak przy doświadczonych koleżankach możesz się wiele nauczyć?

 

Oczywiście, jestem najmłodszą zawodniczką w drużynie i muszę się jeszcze sporo uczyć. Koleżanki mają więcej umiejętności, doświadczenia, a jest także świetny trener i wierzę, że będzie to dobry sezon .

 

Jak odniesiesz się do zmiany pozycji na boisku. Z pozycji środkowej przechodzisz na grę po przekątnej z rozgrywającą?

 

Tak, teraz będę występować jako atakująca. Zawsze chciałam być zawodniczką bardziej wszechstronną i myślę, że taka zmiana wpłynie korzystnie na moją grę .

 

Zapewne przeżywałaś występy swoich koleżanek z reprezentacji podczas Igrzysk Olimpijskich. Chciałabyś zapewne być częścią narodowej drużyny?

 

Trudno mi oceniać ostatni występ, natomiast jak każda zawodniczka marzę o grze w reprezentacji i wierzę, że będzie mi to dane w przyszłości .

 

Jaki cel stawiasz sobie na ten sezon, tak indywidualnie, jak i drużynowo?

 

Jeszcze nigdy nie grałam o medale, co jest dla mnie ważnym celem. Chciałabym więc zdobyć medal i rozwijać swoje umiejętności. Na początku na pewno będę pełniła rolę rezerwowej, ale na treningach dam z siebie wszystko i zobaczymy co z tego wyjdzie .

źródło: sportowebeskidy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved