Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Samorodok Chabarowsk lepszy od Muszynianki

Samorodok Chabarowsk lepszy od Muszynianki

W sparingowym meczu pomiędzy Muszynianką-Fakro Muszyna a rosyjską drużyną Samorodok Chabarowsk, lepsze były Rosjanki, które wygrały zaciętego tie-break. Przed meczem dokonano prezentacji ekipy z Muszyny.

Nowy Sącz gościł w swej hali drużynę mistrza Polski Muszyniankę-Fakro Muszyna , która zmierzyła się z rosyjskim zespołem, Samorodok Chabarowsk . Wszystkie miejsca w nowosądeckiej hali były zajęte przez kibiców. Sam mecz poprzedziła oficjalna prezentacja drużyny Bogdana Serwińskiego . Muszynianka-Fakro będzie walczyć w Lidze Mistrzów w następującym składzie: Izabela Bełcik, Agnieszka Śrutkowska, Dorota Pykosz, Ivana Plchtova, Kamila Frątczak, Joanna Kaczor, Milena Rosner, Joanna Mirek, Aleksandra Jagieło, Monika Targosz oraz Mariola Zenik .

Podopieczne Bogdana Serwińskiego rozpoczęły mecz w składzie: Izabela Bełcik, Kamila Frątczak, Dorota Pykosz, Joanna Mirek, Aleksandra Jagieło, Ivana Plchtova oraz Monika Targosz.

Pierwszy set zaczął się od mocnego uderzenia „Mineralnych”, które już na początku seta wypracowały sobie kilkupunktową przewagę. W ataku nie zawodziła Joanna Mirek oraz Kamila Frątczak . Zespół z Muszyny nie oddał prowadzenia do końca seta wygrywając pewnie 25:17.

Drugi set miał podobny przebieg. Po kilku wygranych „kontrach” i skutecznych blokach, podopieczne trenera Serwińskiego szybko objęły prowadzenie. Jednak w połowie 2 seta przyszła chwila dekoncentracji i rywalki zbliżyły się do trzech punktów. Na szczęście, dzięki kolejnych skutecznych blokach, „Mineralne” zwyciężyły drugą partię 25:21.

W trzecim secie Bogdan Serwiński dokonał pierwszych zmian. Na parkiecie pojawiły się Agnieszka Śrutkowska , Sylwia Pycia oraz nowy nabytek Muszyny, Joanna Kaczor . Zwłaszcza ta ostatnia zrobiła największe wrażenie na nowosądeckiej publiczności, popisując się kilkoma mocnymi zbiciami. Niestety w tym secie, Muszynianka miała duże problemy z przyjęciem zagrywki rywalek. Zawodniczki z Rosji szybko wypracowały sobie przewagę. Jednak „Mineralne” krok po kroku odrabiały straty, by doprowadzić do remisu 19:19. Duża w tym zasługa libero, Moniki Targosz , która wybroniła kilka ataków. Niestety parę prostych błędów ze strony Muszynianki, spowodowały ich porażkę w trzecim secie 23:25.

Czwarta odsłona rozpoczęła się znów od mocnego uderzenia Samorodka Chabarowsk, który objął prowadzenie 5:1 i skutecznie je powiększał. Przyjmujące z Muszyny znów nie mogły sobie poradzić z kąśliwymi zagrywkami, zawodniczek z Rosji. Set zakończył się pewnym zwycięstwem drużyny rosyjskiej: 25:19.

Trener Serwiński zadecydował, że na tie-break wybiegnie podstawowa szóstka. Przez długi okres czasu, żadna z drużyn nie mogła zbudować sobie przewagi. W końcu Rosjanki odskoczyły „Mineralnym” na dwa punkty. Jednak po chwili, na tablicy wyników widniał już remis 9:9. Od tej pory walka toczyła się punkt za punkt. W końcu Muszynianka przy stanie 14:13 miała w górze piłkę meczową, której niestety nie wykorzystała. Ostatni set toczył się na przewagi. Decydujące słowo należało jednak do zespołu z Rosji, który po długiej wymianie zakończył całą partię, wygrywając ostatniego seta 19:17.

Mecz nie dość, że stał na wysokim poziomie to miał szczytny cel. Pomiędzy setami można było licytować koszulki naszych reprezentantek. Cały dochód z licytacji i sprzedanych biletów został przekazany małej Paulince, chorej na cukrzycę. Na parkiecie nie pojawiła się niestety Milena Rosner, która była zmęczona długą podróżą z Włoch. Na szczęście po meczu znalazła chwilę dla wiernych kibiców.

Muszynianka Fakro – Samorodok Chabarowsk 2:3

(25:17 25:21 23:25 19:25 17:19)