Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Jihostroj Czeskie Budziejowice wygrał turnieju „Beskidy 2008”

Jihostroj Czeskie Budziejowice wygrał turnieju „Beskidy 2008”

Dobiegła końca trzydniowa rywalizacja siatkarzy w międzynarodowym turnieju „Beskidy 2008”. Najlepsze okazały się zespoły zza naszej południowej granicy: Jihostroj Czeskie Budziejowice oraz JMP Brno.

Podczas ostatniego dnia zmagań w turnieju „Beskidy 2008” gospodarze BBTS Bielsko-Biała zagrał z ekipą z Wrocławia.

Przebieg pierwszej partii znamionował niezłej jakości widowisko. Po dobrym otwarciu seta, kilku skończonych przez Michała Jaszewskiego kontrach podopieczni Grzegorza Wagnera prowadzili 7:4. W kolejnym fragmencie dzięki większej dokładności inicjatywę przejęli wrocławianie, ale już końcówka należała do miejscowych. Ostatni punkt w secie zdobył blokiem Maciej Kałasz. Następne dwie odsłony miały niemal bliźniaczy przebieg. Ton grze nadawali goście, bielszczanie bardzo ambitnie „gonili” wynik (20:20 w II i 20:19 w III secie), aby banalnymi błędami oddawać końcówki obu partii. Niestety na nic zdawały się dokonywane przez bielskiego trenera zmiany. Bielski zespół jest jeszcze zbyt młodą, niedoświadczoną ekipą, aby umieć zachować zimną krew w trudnych, boiskowych sytuacjach. Dość podobnie jak wcześniejsze wyglądała także ostatnia partia. Po słabym starcie siatkarze BBTS doprowadzili do stanu 15:15, ale było to wszystko na co stać było bielszczan w tym spotkaniu.

BBTS Bielsko-Biała – Gwardia Wrocław 1:3

(25:23, 22:25, 22:25, 21:25)

Skład:

BBTS: Pająk, Gaca, Kałasz, Jaszewski, Tomczyk, Mikołajczak, Sufa (l) oraz Król, Kusaj, Jajszczak, Bielicki

Skład:

BBTS: Pająk, Gaca, Bielicki, Jajszczak, Tomczyk, Mikołajczak, Sufa (l) oraz Kałasz, Kusaj, Jaszewski, Król

Grzegorz Wagner (szkoleniowiec BBTS Bielsko-Biała): Trefl zagrał poprawnie. Powiedziałbym nawet najlepiej w całym turnieju. To wystarczyło do wygranej w konfrontacji z nami. Dałem kilku chłopakom odpocząć w tym meczu, co nie zmienia faktu, że w całym turnieju dostaliśmy baty. Graliśmy z silnymi zespołami, otrzymaliśmy lekcję, z której musimy wyciągnąć wnioski na przyszłość. Do startu ligi pozostały nam jeszcze dwa tygodnie i teraz zespół dostanie trochę więcej luzu. Pewnie, że chcieliśmy się pokazać z jak najlepiej strony przed bielską publicznością, ale końcowy wynik biorę na siebie. Ciężko trenowaliśmy i dlatego nasza gra nie wyglądała najlepiej.