Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Irańczycy złotymi medalistami Paraolimpiady

Irańczycy złotymi medalistami Paraolimpiady

Dziś poznaliśmy najlepszych paraolimpijczyków. W meczu o brązowy medal Rosjanie po wyrównanym pojedynku pokonali Egipcjan. Natomiast w spotkaniu o złoty medal Iran w trzech setach rozprawił się drużyną Bośni i Hercegowiny.

Walka o brąz była bardzo zacięta. Po trzech rozegranych setach to Egipcjanie byli bliżej wywalczenia medalu. Jednak w czwartym secie Rosjanie wygrali 25:20 i doprowadzili do tie-breaka. W nim znowu górą byli podopieczni Victora Dyakova. Najskuteczniejszymi zawodnikami w swoich zespołach byli Mohamed Abouelyazeid (Egipt) i Dymitriy Gordiyenko (Rosja).

Egipt – Rosja 2:3

(25:22; 16:25; 25:19; 20:25; 9:15)

Egipt: Elshwikh(12), Soliman(6), Abd Alla(5), Elbahaey(1), Mossa(6), Abouelyazeid(28), Abdel-Latif(l) – Abd Elaal, Emara, Hassanein, Massoud(2), Abd Ellatif(1)

Rosja: Milenin(15), Yakunin(2), Gordiyenko(23), Lavrinovich(13), Baychik(2), Savichev(18), Volkov(l)

W meczu o tytuł mistrza olimpijskiego spotkały się drużyny Iranu oraz Bośni i Hercegowiny. Irańczycy podczas tego turnieju nie stracili nawet seta. Tak było też i tym razem. Podopieczni Hadi Rezaei Garkani potrzebowali 67 minut aby pokonać reprezentację Bośni i Hercegowiny i sięgnąć po złoty medal Paraolimpiady w Pekinie.

Bośnia i Hercegowina – Iran 0:3

(22:25; 18:25; 22:25)

BiH: Godinjak(6), Manko(7), Medic(9), Alibasic(5), Delalic(1), Jusufovic E.(4), Jusufovic H.(l) – Mehmedovic, Durmisevic, Duran(6), Hamzic(3)

Iran: Peidayesh(9), Alipourian(11), Eimery(10), Ebrahimibalasezaei(3), Zirahi(4), Khaleghi(9), Salehi Hajikolaei(l) – Rahimi(1), Himd Zageh(1), Hassanpour(4), Bigdeli(1)