Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Drean Bolivar najlepszy w nieoficjalnych klubowych MŚ

Drean Bolivar najlepszy w nieoficjalnych klubowych MŚ

W dniach 9-14 września w Rosario i Santa Fe (Argentyna), rozgrywany był I Klubowy Puchar Świata w siatkówce mężczyzn - World Challenge Cup 2008 (nazwany klubowymi mistrzostwami świata). Trofeum zdobyli mistrzowie Argentyny, ekipa trenera Javiera Webera - Drean Bolivar.

Rywalizacja w pierwszej edycji World Challenge Cup 2008 odbywała się początkowo w dwóch grupach, w każdej grały po cztery drużyny. W grupie A grały ekipy Drean Bolívar (aktualny mistrz Argentyny), Tigre/Unisul (Brazylia), UC Irvine (USA) i FTC Canucks (Kanada). W grupie B spotkały się: Cimed Florianopolis (aktualny mistrz Brazylii), Sada Betim (Brazylia), Chubut Volley (Argentyna) i Unicaja Almería (Hiszpania).

Mimo że przynajmniej z analizy składu grup wynikało, że silniejsza będzie grupa B, to w finale imprezy spotkały się dwa zespoły z grupy A – Drean Bolivar i Tigre/Unisul. Mecz finałowy zakończył sie pewnym zwycięstwem mistrzów Argentyny, a najlepszym zawodnikiem Drean Bolivar był zdobywca 18 punktów, Brazylijczyk Wallace.MVP turnieju został wybrany inny Brazylijczyk grający w Drean Bolivar – rozgrywający zespołu, William. Prawdziwym łowcą nagród indywidualnych okazał się natomiast inny zawodnik mistrza Argentyny – Pablo Meana, uznany najlepszym zawodnikiem w przyjęciu, obronie i na pozycji libero.

Drean Bolivar – Tigre/Unisul 3:0

(25:23, 25:18, 25:22)

Składy drużyn:

DREAN BOLIVAR: William, Wallace (18), Spajic (9), Arroyo (11), Filardi (8), García (7), Pablo Meana (libero) oraz Imhoff, Bada (1), Cavanna. Trener: Javier Weber.

TIGRE/UNISUL: Marcelinho, Joao Paulo (13), Gustavo (8), Deivid (3), Digao (8), Roca (11), Lukinha (libero) oraz Anderson (1), Juleandro, Perini de Aviz (1), Vinicius. Trener: Giovane Gavio.

Nagrody indywidualne

Najlepszy zagrywający: Javier Filardi (Bolívar)
Najlepszy blokujący: Aureliano (Cimed)
Najlepszy atakujący: Joao Paulo (Unisul)
Najlepszy punktujący: Joao Paulo (Unisul)
Najlepszy broniący: Pablo Meana (Bolívar)
Najlepszy przyjmujący: Pablo Meana (Bolívar)
Najlepszy libero: Pablo Meana (Bolívar)
Najlepszy rozgrywający: William (Bolívar)

MVP turnieju: William (Bolívar)

Rozegrane w Argentynie zawody World Challenge Cup 2008, są próbą wskrzeszenia rozgrywanych ponad dwadzieścia lat temu turniejów o klubowe mistrzostwo świata (tzw. Mundialito). Początki jednak nigdy nie są łatwe, mimo że światowa federacja FIVB jest bardzo przychylna tej imprezie i widziałaby ją jako stały punkt w kalendarzu międzynarodowych rozgrywek klubowych.

Póki co, organizatorzy mieli duże problemy z nakłonieniem do udziału czołowych drużyn, zwłaszcza z Europy. Jak twierdzą Argentyńczycy, prowadzili oni rozmowy z czołowymi ekipami z Włoch, Rosji, Brazylii, Hiszpanii, Belgii, Francji, Polski, Grecji i Argentyny. Wiele zespołów nie wyraziło jednak zainteresowania startem w turnieju, szczególnie w zaproponowanym przez Argentyńczyków czasie, choć z punktu widzenia europejskich drużyn jest to zachowanie przynajmniej dziwne. Czas turnieju był bowiem idealny na sprawdzenie formy przez czołowe zespoły na około miesiąc przed startem lig krajowych. Z informacji organizatorów wynika, że wśród zespołów które odmówiły udziału w turnieju, są między innymi takie firmy, jak: Telemig Celular/Minas (Brazylia), Lube Banca Macerata (Włochy), Cimone Modena (Włochy), Knack Randstad Roeselare (Belgia), Drac Palma Portol (Hiszpania) oraz… mistrz Polski, PGE Skra Bełchatów.

źródło: inf. własna, somosvoley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa, turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved