Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Smilen Mljakow liczy na więcej

Smilen Mljakow liczy na więcej

Jedyny obcokrajowiec w zespole z Częstochowy, Smilen Mljakow rozegrał podczas Memoriału Arkadiusza Gołasia bardzo dobry mecz przeciwko zespołowi z Wiednia. Jak powiedział Strefie Siatkówki, to nie wszystko na co go stać.

Przed kilkoma dniami zespół z Częstochowy przegrał mecz kontrolny z zespołem z Wielunia. W sobotni wieczór pokonał na własnym boisku Aon HotVolleys Wiedeń, drużynę, która co roku występuje w rozgrywkach Ligi Mistrzów. – Czy wyciągnęliśmy wniosku z meczu z Wieluniem? Nie wiem – zastanawiał się po spotkaniu atakujący częstochowskiej drużyny, Bułgar Smilen Mljakow. – Jesteśmy w okresie treningów, zdarzają nam się bardzo dobre mecze i te nieco mniej ciekawe. W starciu z Wiedniem pokazaliśmy dobrą siatkówkę, chociaż mam nadzieję, że wraz z rozpoczęciem ligi zaczniemy grac jeszcze lepiej.

Zespół z Częstochowy zacznie w tym roku rozgrywki w bardzo odmłodzonym składzie. Podobnie jak zawodnicy z Wiednia, będzie reprezentantem w Lidze Mistrzów. – Nie przeceniamy naszych możliwości. Zagramy w bałkańskiej grupie, między innymi przeciwko moim rodakom. Wiem, że mamy zespół, który jest w stanie wywalczyć awans do kolejnej rundy – twierdzi Mljakow.W niedzielę podczas memoriału Arkadiusza Gołasia, Częstochowa zagra z zespołem z Padwy. Nikt inny nie zna tej drużyny tak dobrze jak Mljakow, który poprzedni sezon spędził w Trento. – Padva to zespół, który zawsze sprowadzał młodych zawodników i pomagał w ich rozwoju. Gracze mają w sobie dużo energii i woli walki. Liczę jednak na zwycięstwo i zajęcie pierwszego miejsca w całym turnieju.

* Anna Więcek (Świat Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved