Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Paraolimpiada: Złoto dla Chinek

Paraolimpiada: Złoto dla Chinek

Paraolimpiada powoli dobiega końca. Swoje rozgrywki zakończyły dziś panie. W meczu o brązowy medal siatkarki z Holandii pokonały Słowenki 3:0, zaś w pojedynku o złoto Chinki górowały nad zdecydowanie nad Amerykankami.

Holenderki były zdecydowanie mocniejsze od swoich rywalek ze Słowenii. W pierwszych dwóch setach nie dały rywalkom nawet na chwilę nadziei na wygraną. Dopiero w trzecim secie dopadło je zmęczenie i to spowodowało, że końcowe akcje były bardzo nerwowe. Słowenki próbowały do samego końca wywalczyć zwycięstwo, aby utrzymać się w meczu, ale szczęście tego dnia było po stronie ekipy „Oranje”, która wygrała 26:24.

Holandia – Słowenia 3:0

(25:17, 25:17, 26:24)

Składy:

Holandia: Stinissen (9 pkt.), van Marum (13), van der Haar-Kramp (6), Harmsen-Roosen (6), List (3), Westerhof (6) oraz Bakker (L), de Vries,

Słowenia: Urnaut (4), Jakin (1), Ocepek (6), Gosnak (5), Tomic (3), Kotnik (7) oraz Gradisek (L), Kovacić, Cencelj (3), Sart (2)

Gospodynie paraolimpiady – Chinki potrzebowały godziny, aby pokonać zespół z USA w meczu o złoty medal. Jedynie w drugiej partii Amerykanki zdołały przełamać barierę 15 punktów. Zarówno pierwszy, jak i trzeci set odbyły się bez większych emocji. Wyraźnie górowały Chinki, lepsze od rywalek w każdym elemencie gry.

USA – Chiny 0:3

(14:25, 19:25, 15:25)

Składy:

USA: Webster (6 pkt.), Maymon (5), Holloway (8), Erickson (4), Aldrich (2), Lancaster (2) oraz Miller (L), McWilliams (2), Millage (1)

Chiny: Lu (4), Tan (4), Li (1), Zhang Xufei (3), Zhang Lijun (12), Sheng Yuhong (28) oraz Sheng Xiongying (L)