Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > IV Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik

IV Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik

Od czterech lat w Świdniku jest rozgrywany turniej upamiętniający tragicznie zmarłych siatkarzy Avii Świdnik. Tak było również w tym roku. Zwycięzcą turnieju został zespół Pronar Hajnówka, choć nie wynik był najważniejszy.

Przypomnijmy, że jesienią 1976 roku w wypadku samochodowym zginęło dwóch siatkarzy Avii, wracających z meczu ekstraklasy z Sosnowca, Henryk Siennicki i Zdzisław Pyc, a w roku 2004, także w wypadku samochodowym, w drodze powrotnej z ligowego meczu z Międzyrzecza tragicznie zmarli Łukasz Jałoza, Wojciech Trawczyński i Jakub Zagaja.

W turnieju wystąpiły następujące zespoły Pronar Hajnówka, Zapadny Bug Brześć, Avia Świdnik oraz Pamapol Siatkarz Wieluń. Walczono systememe każdy z każdym. W rywalizacji najlepsza okazała się drużyna Pronar Hajnówka.Turniej był doskonałą okazją do przetestowania konkretnych ustawień i sprawdzenia formy zawodników. Tak zrobił na przykład sztab szkoleniowy Pamapolu Siatkarz Wieluń. W spotkaniu przecwko Hajnówce zespół wystąpił w eksperymentalnym składzie z Maciejem Bartodziejskim na rozegraniu (z powodu kontuzji w meczu nie mógł wziąć udziału Bartek Matejczyk), Mikołajem Sarneckim w ataku, na przyjęciu trener wystawił Michała Błońskiego oraz Michała Paniączyka, którego później zastąpił Dominik Żmuda. Standardowo Marcin Kryś pojawił się na pozycji libero.

Podsumowując swój udział w turnieju, Pamapol uznaje go za udany. Pomocne w najbliższej przyszłośi okażą się z pewnością eksperymenty w składzie i różne kombinacje ustawień, wypróbowywane w ostatnim czasie przez trenera Dacewicza – przykładowo podczas turnieju w Świdniku Maciej Bartodziejski w trzech rozegranych spotkaniach z powodzeniem wystąpił na trzech różnych pozycjach: przyjmujący, libero i rozgrywający.

Wyniki:
Pronar Hajnówka - Zapadny Bug Brześć (Białoruś) 3:0
Avia Świdnik - Pamapol Siatkarz Wieluń 0:3
Zapadny Bug - Pamapol Siatkarz 2:3
Avia - Pronar 3:1
Pronar - Pamapol Siatkarz 3:1
Avia - Zapadny Bug 3:1

Końcowa klasyfikacja turnieju:
1. Pronar Hajnówka
2. Avia Świdnik
3. Pamapol Siatkarz Wieluń
4. Zapadny Bug Brześć

Najlepszymi zawodnikami w swoich zespołach: 
Piotr Niemiec (Pronar)
Marcin Jarosz (Avia)
Marcin Kryś (Pamapol)
Andrej Marhol (Zapadny Bug)

źródło: inf. własna, onet.pl, pulswielunia.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved