Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Impel Gwardia drugi raz pokonał SC Dresdner

Impel Gwardia drugi raz pokonał SC Dresdner

Po raz drugi w przeciągu dwóch dni Impel Gwardia pokonał trzeci zespół niemieckiej Bundesligi SC Dresdner. Na turnieju w Miliczu padł wynik 3:1 dla wrocławianek, dziś w Orbicie wrocławianki wygrały po tie-breaku.

Intensywnie spędził mijający weekend beniaminek PlusLigi Kobiet Impel Gwardia Wrocław. Po trudach turnieju w Miliczu (piątek, sobota – red.) dziś o 11.55 w Orbicie po raz drugi w przeciągu dwóch dni podopieczne Rafała Błaszczyka stanęły na przeciwko gości z Niemiec SC Dresdner. Po zaciętym spotkaniu wrocławianki wygrały 3-2 podtrzymując dobry bilans w meczach z trzecim zespołem Bundesligi (dwa spotkania, dwie wygrane – red.).

W czwartym secie siatkarki z Drezna prowadziły już 20-10, ale wchodząca na zagrywkę Zuzanna Efimienko wydatnie pomogła gospodyniom w zmniejszeniu dystansu do rywalek w tej partii, ostatecznie Impel Gwardia zwyciężył czwarty set 28:26 i wyrównał stan meczu na 2:2. W tie-breaku lepsze były już wrocławianki, które ostatecznie zwyciężyły w całym spotkaniu 3:2.

Anna Nowakowska (Świętońska), kapitan SC Dresdner: – Grałyśmy dzisiaj trochę lepiej niż w Górze Śląskiej (mecz był w ramach turnieju w Miliczu – red.), z każdym dniem gra się nam coraz lepiej, gdyż dłużej ze sobą gramy. Ja nie trenowałam półtorej tygodnia ze względu na przygotowania i ceremonię ślubną. Poza tym jesteśmy teraz na olbrzymich obciążeniach treningowych, praktycznie codziennie jest siłownia więc o świeżości nie może być mowy. Nie ma w naszym zespole kadrowiczek: libero i nowej atakującej, które przygotowują się z reprezentacją Niemiec. Jesteśmy bardzo zadowolone z pobytu w Polsce. Bardzo podobała się moim koleżankom wizyta w naszym kraju, obsada turnieju Miliczu była super, więc wyjedziemy z Polski bogatsze o kilka nowych doświadczeń. Z mojej strony bycie tutaj zawsze niesie ze sobą spory ładunek emocjonalny więc tym bardziej chętnie uczestniczyłam w zgrupowaniu .

Aleksandra Krzos : (przyjmująca Impel Gwardii): – W Orbicie gra nam się bardzo dobrze, w poprzednim dniu w Górze była zupełnie inna hala, inne oświetlenie, tu jednak we Wrocławiu jest nasza hala, i czujemy się tu bardzo dobrze w przyjęciu zagrywki, a wiadomo, że od przyjęcia się wszystko zaczyna. To nasza trzecia wygrana z rzędu, z czego się bardzo cieszymy, zespół z Niemiec był dziś bardzo wymagającym rywalem, tym bardziej cieszy wygrana i walka w poszczególnych setach .

Impel Gwardia Wrocław – SC Dresdner 3:2

(19:25, 25:13, 21:25, 28:26, 15:13)