Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > English Masters: Zwycięstwo Nummerdora i Schuila

English Masters: Zwycięstwo Nummerdora i Schuila

Zmagania w turnieju English Masters zakończyli również panowie. W wielkim finale Holendrzy Nummerdor i Schuil pokonali parę szwajcarską Heyer/Heuscher 2:0. Brązowym medal także powędrował do Szwajcarów - Lacigi i Schnidera.

Mecz o 3. miejsce:

Mecz rozpoczął się od wyrównanej walki obu zespołów. Po ataku Klemperera Niemcy wyszli na prowadzenie 9:7 i stopniowo je powiększali. Po kolejnej dobrej akcji Klemperera było już 16:10. Po atutowej zagrywce Schnidera Niemcy prowadzili 19:11 i spokojnie wygrali 21:13. W drugim secie już na początku Szwajcarom przytrafił się nieszczęśliwy wypadek. Po ataku Korenga piłka trafiła w twarz Lacigę, któremu okulary rozcięły nos. Szwajcarzy musieli poprosić o przerwę medyczną. Po niej gra była wyrównana, a minimalną przewagę posiadali zawodnicy ze Szwajcarii. Laciga i Schnider wygrali 21:19. O zwycięzcy meczu zadecydował tie-break. Po bloku Lacigi Szwajcarzy prowadzili 5:1, jednak dosyć szybko Niemcy doprowadzili do remisu po 7. W końcówce było wiele emocji, a gra toczyła się na przewagi. Ostatecznie lepsi okazali się Szwajcarzy, którzy wygrali 20:18.

Klemperer/Koreng – Laciga/Schnider 1:2

(21:13, 19:21, 18:20)

Mecz o 1. miejsce:

Pierwszy set meczu o 1. miejsce rozpoczął się od prowadzenia Holendrów 4:1, jednak po ataku Heyera z piłki przechodzącej było 4:4. Jak się okazało była to tylko chwila niemocy w ekipie holenderskiej, która wygrała ostatecznie 21:15. W drugim secie obie ekipy rozpoczęły od wyrównanej walki. Od stanu po 5 dwa punkty pod rząd zdobyli Heyer i Heuscher, jednak nie potrafili utrzymać prowadzenia. Kilka minut później dwa punkty przewagi mieli Holendrzy. Po autowej zagrywce Heyera prowadzili 15:13. Ta przewaga wystarczyła, aby Nummerdor i Schuil „dowieźli” przewagę do końca i wygrali 21:18.

Heyer/Heuscher – Nummerdor/Schuil 0:2

(15:21, 18:21)