Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Bartosz Kurek: Cieszymy się z awansu

Bartosz Kurek: Cieszymy się z awansu

Po spotkaniu z Belgią kadrowicze podkreślali, że najważniejszy jest dla nich awans do Mistrzostw Europy 2009, bez względu na styl, w jakim tego dokonali. W tym poglądzie nie odstawał atakujący naszej reprezentacji Bartosz Kurek.

We wczorajszym spotkaniu z Belgią szansę gry na pozycji atakującego dostał Bartosz Kurek, który w drugim secie zastąpił Piotra Gruszkę. Na boisku pojawił się również Zbigniew Bartman, który zmienił Marcina Wikę. Ich wejście poprawiło nieco wizerunek naszej drużyny, która w ataku nie potrafiła często przebić się przez belgijską obronę.

Sam reprezentacyjny atakujący nie chciał jednak przeceniać swojej postawy w tym meczu: – Nie uważam, żeby to miało tak wielkie znaczenie. Może byliśmy trochę świeżsi, bo nie mieliśmy za sobą Igrzysk Olimpijskich. Mogliśmy sobie odpocząć, a po chłopakach widać trochę zmęczenie sezonem.Podkreślił również, że dla całej drużyny najważniejszy był awans na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy: – Cieszymy się z awansu, ale nie z wyniku.

Oceniając już własny występ Bartosz Kurek był zadowolony z możliwości gry w Kędzierzynie – Koźlu: Gdyby nie tie break, to byłoby niezłe spotkanie w moim wykonaniu, bo nie popełniłem zbyt wielu błędów. Nie cieszę się, bo przegraliśmy, ale fajnie było zagrać przed polską publicznością.

* Autor – Natalia Lasoń, Reprezentacja.net

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved