Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Arvanity i Karadassiou triumfowały w English Masters

Arvanity i Karadassiou triumfowały w English Masters

Dobiega końca turniej English Masters z cyklu Nestea European Championships Tour 2008. Wśród pań najlepsze okazały się Greczynki - Arvanity/Karadassiou, które pokonały 2:1 siostry Nyström z Finlandii.

Podium zostało zdominowane przez pary z Grecji, bowiem na jego najniższym stopniu stanęły Koutroumanidou i Tsiartsiani.

Mecz o 3. miejsce:

Greczynki już w pierwszym secie rozpoczęły od wysokiego prowadzenie 9:2. W połowie seta prowadziły już dziewięcioma punktami 15:6. Nie miały zatem żadnych problemów, aby zwyciężyć wysoko 21:9. W drugim secie dobrze rozpoczęły siatkarki z Łotwy, które wyszły na prowadzenie 6:4. Dosyć szybko jednak rywalki wyrównały, a potem wyszły na kilkupunktowe prowadzenie. Greczynki grały spokojnie i dość łatwo doprowadziły do stanu 19:15, a seta wygrały 21:16.

Koutroumanidou/Tsiartsiani – Jursone/Minusa 2:0

(21:9, 21:16)

Mecz o 1. miejsce:

W meczu o złoto zmierzyły się pary z Grecji i Finlandii. Pierwszy set rozpoczął się od wyrównanej walki. Greczynki przełamały remis od stanu 8:8. Zdobyły wtedy siedem punktów pod rząd. Ta bezpieczna przewaga pozwoliła im doprowadzić do zwycięstwa w pierwszym secie 21:13. W drugiej partii od prowadzenia 4:2 rozpoczęły siostry Nyström. Podwójne odbicie w ekipie greckiej dało Finkom prowadzenie 7:2. Doświadczone Greczynki umiały zdobywać punkty seriami nawet w trudnych momentach. W drugim secie gładko doprowadziły do remisu po 8, a ich rywalki poprosiły o przerwę. To nieco uspokoiło grę Finek, które wyszły na prowadzenie 12:10. Wtedy z kolei ze swojej przerwy skorzystały Arvanity i Karadassiou, czego rezultatem był kolejny remis 14:14. Końcówka była wyrównana i nerwowa, jednak więcej zimnej krwi zachowały siatkarki z Finlandii, które wygrały 21:18. Zgodnie z oczekiwaniami tie-break rozpoczął się do wyrównanej walki obu par. Dopiero od stanu 5:5 Finkom udało się zdobyć dwa punkt i wyjść na prowadzenie 7:5. Kilka minut później na tablicy wyników znów widniał remis. Po bloku Karadassiou Greczynki wyszły na prowadzenie 10:8. Po błędzie sióstr Nyström para z Grecji miała pierwszą piłkę setową przy stanie 14:10. Seta udało się im zakończyć dwie akcje później, po ataku Arvanity.

Arvanity/Karadassiou – Nyström Em./Nyström Er. 2:1

(21:13, 18:21, 15:11)