Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zawodnik Trefla gwiazdą PlusLigi?

Zawodnik Trefla gwiazdą PlusLigi?

Do Gdańska dotarł ostatni nabytek Trefla, beniaminka PlusLigi. Tuż przed trzynastą na lotnisku w Rębiechowie wylądował samolot z serbskim przyjmującym Bojanem Janicem na pokładzie. Mierzący 198 centymetrów zawodnik związał się z Treflem trzyletnim kontraktem.

Działacze z Gdańska zwrócili na niego uwagę podczas ostatniego finału Ligi Światowej w Rio de Janeiro. Serbowie wywalczyli tam drugie miejsce, a Janić był prawdziwym bohaterem meczu z Polakami. Jego zespół wygrał 3:0, a on zdobył 14 punktów, popisując się wspaniałymi atakami ze skrzydeł. – Po obejrzeniu tego meczu w telewizji zdecydowaliśmy, że musimy mieć tego zawodnika, który wcale nie kosztował nas tak drogo – mówi dyrektor Trefla, Wojciech Kubicki.

W ostatnich latach zazwyczaj z wami wygrywamy. Ja jednak nie traktuję spotkań z Polakami jakoś wyjątkowo – twierdzi Janić, który z narodową reprezentacją trzy razy sięgał po srebrny medal Ligi Światowej i dwukrotnie zdobył brązowy krążek na Mistrzostwach Europy. Brał też udział w igrzyskach w Pekinie, gdzie Serbowie ulegli w ćwierćfinale późniejszym złotym medalistom Amerykanom. – Odliczałem każdy dzień od startu w Pekinie, ale akurat w czasie najważniejszego turnieju przyplątała mi się kontuzja łydki. Niezbyt groźna, lecz nie byłem w pełni sił – żałuje Janić.Poważnej siatkówki uczył się we włoskich klubach: Estense 4 Torri Ferrara, Tonno Calipo Vibo Valentina, Codyeco S.Croce, Marmi Lanza Verona oraz w hiszpańskiej Unicaji Almeria.

Słyszałem wiele dobrego o poziomie organizacyjnym waszej ligi, dobrych obiektach i fanatycznych kibicach, którzy wypełniają hale. Gdy przyszła oferta z Trefla, nie zastanawiałem się długo. Postanowiłem coś zmienić w swoim życiu i tak tu trafiłem. Skład zespołu wydaje się być obiecujący, skoro kontrakty z Treflem podpisali Łukasz Kadziewicz oraz Bruno Zanuto. Znam ich, dlatego myślę, że stać nas będzie na dobre wyniki, choć nie wiem za wiele o potencjale innych drużyn – dodaje Janić.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved