Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Jaworzna rozpoczęty

Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Jaworzna rozpoczęty

Energetyk Jaworzno, MKS MOS Będzin, NKS Nysa i Orzeł Międzyrzecz walczą w turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Jaworzna. Wczorajszy dzień przyniósł wiele emocji, a zespół gospodarzy z dwoma wygranymi przewodzi w turnieju.

W pierwszym meczu na parkiet hali w Jaworznie wybiegły zespoły MKS MOS Będzin i Energetyk Jaworzno. W secie otwarcia od początku widać było całkowitą dominację drużyny z Będzina, w każdym elemencie gry. W secie drugim role się odwróciły. Na początku walka przebiegała punkt za punkt do stanu 18:16 dla zespołu z Jaworzna. Po trzech skutecznych atakach gospodarzy i kilku prostych błędach MOS-u Będzin gospodarze turnieju wygrali tę partię do 20. Set trzeci to kontynuacja skutecznej gry w ataku jaworznian. W secie czwartym ponownie do głosu dochodzą będzinianie, a set kończy się wynikiem 25:18. O wszystkim decyduje tie-break, w którym lepsi okazali się zawodnicy gospodarzy, wygrywając rywalizację do 11, a cały mecz 3:2.

W drugim porannym meczu zmierzyły się zespoły: NKS Nysa i Orzeł Międzyrzecz. Pierwszy i ostatni set tego meczu były od początku do końca bardzo wyrównane, a żadnej z ekip nie udało się wypracować większej przewagi niż dwa oczka. Drugiego seta wygrała drużyna z Nysy 25:14, a trzeciego Orzeł różnicą 6 oczek. Ostatnią odsłonę spotkania na swoją korzyść rozstrzygnęła drużyna z Nysy zwyciężając 26:24, a cały mecz 3:1.

W popołudniowych pojedynkach spotkały się zespoły NKS-u Nysa i Energetyka Jaworzno oraz MOS-u Będzin i Orła Międzyrzecz.

Pierwszy set meczu Jaworzna z Nysą to w początkowej fazie walka na przewagi, ale dzięki skutecznej grze, zarówno w obronie, jak i ataku, drużyna z Jaworzna wypracowała sobie bezpieczną przewagę punktową, której nie oddała do końca seta, którego zakończył as serwisowy Tomasza Kamudy. Druga partia początkowo przypominała wyrównaną walkę, jaką obserwowaliśmy w secie pierwszym, po czym przewaga zespołu z Jaworzna rosła. Duch walki nie opuścił jednak graczy z Nysy, którzy skuteczną grą doprowadzili do stanu 23:23, ale to ponownie drużyna gospodarzy okazała się lepsza, która dzięki skutecznym obronom i atakom w końcówce wygrała do 24. Set trzeci to początkowo przewaga jaworznian i prowadzenie 6:1. Siatkarze z Nysy zabrali się do odrabiania strat, czego efektem było zmniejszenie strat do dwóch oczek. Końcówka należała już do drużyny z Jaworzna, która konsekwentną grą zwyciężyła tego seta do 21, a cały mecz 3:0.

W drugim meczu sesji popołudniowej zmierzyły się zespoły z Będzina i Międzyrzecza. Set pierwszy to dominacja zespołu z Zagłębia, który głównie dzięki skutecznym zagrywkom wypracował sobie przewagę sześciu punktów, której już nie oddali do końca seta. Druga partia to walka punkt za punkt. Był to jeden z najbardziej emocjonujących setów tego dnia turnieju. Kibice mogli zobaczyć efektowne ataki, skuteczną grę w obronie oraz długie wymiany piłek, zarówno po stronie drużyny z Będzina, jak i z Międzyrzecza. Ostatecznie będzinianie wygrali tę partię 31:29 i objęli prowadzenie w setach 2:0. Dwa kolejne sety zakończyły się wynikiem do 21. Trzeciego wygrała drużyna Orła, a czwartego i decydującego, drużyna MOS-u Będzin.