Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Raul Lozano: Jestem gotowy na spotkanie

Raul Lozano: Jestem gotowy na spotkanie

Konferencja prasowa, która odbyła się po sobotnim meczu o awans do Mistrzostw Europy w 2009 roku została zdominowana tematem ewentualnej zmiany na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. Jak do szumu medialnego z tym związanego odnosi się sam zainteresowany?

Z wypowiedzi trenera Raula Lozano wynika, że jest otwarty na propozycje PZPS i gotowy na spotkanie z władzami związku. – Jeśli chodzi o kwestię mojego spotkania i rozmowy z prezesem PZPS odpowiadam: tak spotkamy się i będziemy rozmawiać – powiedział Lozano. Szkoleniowiec zaznaczył jednak, że decyzja czy nadal będziemy razem pracować czy też nie leży w gestii obu stron, to znaczy zarówno związku jak i mojej.

Argentyńczyk zdaje sobie sprawę z faktu, że w polskiej drużynie potrzebne są zmiany. – W ciągu najbliższych dwóch lat należy trochę „odnowić” reprezentację. Być może należy ją również odnowić pod względem trenerskim. Uważam, że prezesi powinni ocenić moją pracę albo bardzo dobrze, albo bardzo źle.Lozano kilkakrotnie w czasie konferencji podkreślił, że oceniając czteroletni pobyt w Polsce, nie ma sobie nic do zarzucenia. – Bardzo cieszę się z tego, co zostało zrobione w ostatnich czterech latach. Przyjeżdżałem do Polski z wielką nadzieją i radością i cieszę się z tego, jak w tym czasie pracowaliśmy.

Trener nie szczędził pochwał pod adresem swoich podopiecznych. – Według mnie Polacy wszystkie najważniejsze imprezy w ciągu ostatnich czterech lat rozegrali bardzo, podkreślam, bardzo dobrze. Również Igrzyska Olimpijskie, na których graliśmy lepiej niż na Mistrzostwach Świata.

Selekcjoner wspomniał również o dobrych stosunkach panujących między nim a zawodnikami. – Nie mam żadnych problemów z grupą i grupa również nie ma żadnych problemów ze mną, więc pracuje nam się bardzo dobrze. Jestem bardzo zadowolony z naszej współpracy i powiedziałem to również zawodnikom– dodał trener.

Kiedy opadły emocje związane z dwumeczem z Belgami, a Polacy wywalczyli w końcu długo oczekiwany awans do przyszłorocznych mistrzostw naszego kontynentu, władzom PZPS nie pozostaje nic innego jak wyznaczyć osobę, którą przez kolejne lata poprowadzi najlepszych polskich siatkarzy. Podobnie uważa trener Lozano. – Są dwie kwestie, nad którymi trzeba teraz pomyśleć. Federacja musi się zastanowić, czy chce zmieniać trenera, natomiast trener czy chce zostać czy odejść i szukać nowej pracy.

Trener Lozano zakończył spotkanie z dziennikarzami tajemniczo brzmiącą przestrogą na przyszłość: – Mimo dużego potencjału tkwiącego w zawodnikach w pewnych sytuacjach może być bardzo trudno zrobić z tą drużyną postęp. To wszystko zależy od tego, kto i jak będzie prowadzić reprezentację.

Kiedy można więc spodziewać się ostatecznych rozstrzygnięć co do losu argentyńskiego szkoleniowca? – W ciągu 7 dni zostanie podjęta i ogłoszona decyzja dotycząca mojej przyszłości – obiecał trener.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved