Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Konferencja po meczu Polska – Belgia

Konferencja po meczu Polska – Belgia

Polscy siatkarze rzutem na taśmę awansowali do Mistrzostw Europy 2009. Po wygranej na wyjeździe 3:2, dziś przegrali z Belgami 2:3, ale zadecydowały małe punkty.

Frank Depestele, kapitan reprezentacji Belgii: Jesteśmy bardzo zawiedzeni. Mieliśmy ogromne szanse. Gratulujemy polskiej drużynie awansu do ME 2009. Mimo kontuzji, które nękają obecnie ich ekipę, poradzili sobie.

Claudio Gewehr, trener reprezentacji Belgii: To był bardzo dziwny mecz. Mieliśmy dobry dzień i zagraliśmy naprawdę dobrze. Sprawiliśmy tym samym trochę kłopotów Polakom, ale oni dobrze sobie poradzili. Jesteśmy oczywiście zawiedzeni, że nie awansowaliśmy do ME mimo ogromnych szans. Gratulacje dla Polaków. Awansowali, mimo problemów, z którymi się obecnie borykają. Podziękowanie dla organizatorów za przygotowanie turnieju.Czy przed spotkaniem liczył pan ile punktów musicie zdobyć, aby awansować?

Wiedziałem, ile punktów będziemy musieli zdobyć. W związku z tym zdawałem sobie sprawę, że to będzie trudne zadanie. Polacy zresztą potrzebowali w tie-breaku zaledwie dwóch czy trzech punktów do awansu. Jednak ze względu na tych wszystkich ludzi, którzy przybyli do hali, musieliśmy piąty set zagrać na maksimum swoich możliwości, aby tym samym zapewnić kibicom piękne widowisko.

Raul Lozano, trener reprezentacji Polski: W dniu dzisiejszym walczyliśmy nie tylko z przeciwnikiem, ale również z problemami zdrowotnymi w naszej drużynie. Pomimo błędów jakie popełniliśmy w końcówce drugiego seta oraz w czwartym secie drużyna zagrała dobrze i udało nam się awansować. Świadomość tego z pewnością pomoże drużynie podczas kolejnych meczów.

Bardzo ciężko skoncentrować się i znaleźć chęć do walki po takiej imprezie jak Igrzyska Olimpijskie. Przykładem tego był zarówno pierwszy mecz w Belgii jak i rewanż w Polsce. Ciężko odrodzić się po trudnej imprezie jaką były zmagania olimpijskie. Niedobrze, że takie spotkania trzeba rozgrywać zaraz po Igrzyskach. Uważam, że po tak dużej imprezie każdy z zawodników powinien dostać 10 dni wolnego. A tak istotny mecz powinien być rozgrywany albo przed albo dużo po Igrzyskach.

Ta drużyna powinna w dalszym ciągu się rozwijać i poprawiać swoją grę. W tym kierunku powinno to iść. W ciągu najbliższych dwóch lat należy trochę „odnowić” reprezentację. Być może należy ją również odnowić pod względem trenerskim. Uważam, że prezesi powinni ocenić moją pracę albo bardzo dobrze, albo bardzo źle. Ja natomiast jestem spokojny o pracę, którą wykonałem.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved