Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Towarzyski turniej w Toruniu

Towarzyski turniej w Toruniu

W towarzyskim turnieju w Toruniu zagra osiem zespołów żeńskich. Gospodynie liczą na rewanż w pojedynku z Organiką Łódź. Przed tygodniem bez powodzenia grały w silnie obsadzonym turnieju w Łodzi. Tu może być łatwiej, bo rywalki są słabsze.

Największą atrakcją będzie mecz Budowlanych z łódzką Organiką. To główny faworyt do awansu w tym sezonie, który ma w składzie m.in. byłą gwiazdę siatkówki Małgorzatę Niemczyk, a także siatkarki, które swego czasu były w kręgu reprezentacji kraju, jak Pluta czy Jaszewska. Przed tygodniem łodzianki we własnej hali triumfowały 3:2, tym razem nasz zespół liczy na udany rewanż.

Chcemy przede wszystkim z dobrej strony zaprezentować się kibicom – mówi trener Budowlanych Ewa Openchowska. – Poza tym to ważny etap przygotowań do sezonu. Po pierwszym turnieju mamy już w składzie wykreowane liderki i wiem, na kogo będziemy stawiać w I lidze. Ale wciąż musimy doskonalić schematy zagrywek i cały system gry.Trener Openchowska zapewnia, że nowy zespół Budowlanych jest mocniejszy od tego z poprzedniego sezonu. Warto się więc wybrać do hali i przekonać się o tym.

Tym bardziej, że przed toruńskimi kibicami zadebiutuje aż sześć nowych siatkarek: Judyta Szulc, Natalia Krawulska, Zuzanna Matusowa, Sandra Cabańska i Żaneta Hajne.

Młodsze też zagrają

W turnieju zagra osiem zespołów. W grupie A zmierzą się Remagum II Mysłowice, Chemik Police, TPS Rumia i Budowlani, a w grupie B Organika Łódź, Remagum I, Legionovia Legionowo i KSZO Ostrowiec. Wszystkie mecze zostaną rozegrane w hali ZS 28 na Skarpie.

Obok głównego turnieju z udziałem I-ligowych drużyn zostanie rozegrany drugi dla drużyn z niższej ligi. Ta impreza zorganizowana została przede wszystkim z myślą o młodszych siatkarkach, które będą występowały w II lidze. – W planach mieliśmy także zawody dla młodziczek, wtedy byłby to prawdziwy festiwal siatkówki w Toruniu.

Ostatecznie ze względów organizacyjnych najmłodsze zawodniczki zagrają dopiero za dwa tygodnie – mówi Openchowska.

Terminarz turnieju:

PIĄTEK
godz. 15.00 REMAGUM II Mysłowice - Budowlani Toruń
godz. 16.30 REMAGUM I Mysłowice - Legionovia Legionowo
godz. 18.00 Chemik Police - TPS Rumia
godz. 19.30 Organika Łódź - AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

SOBOTA
godz. 9.00 REMAGUM I - AZS KSZO
godz. 10.30 Chemik - Budowlani
godz. 12.00 Organika - Legionovia
godz. 13.30 REMAGUM II - TPS
godz. 15.00 Legionovia - AZS KSZO
godz. 16.30 prezentacja zespołu Budowlanych
godz. 17.00 Budowlani - TPS
godz. 18.30 Organika - REMAGUM I Mysłowice
godz. 20.00 REMAGUM II - Chemik Police

NIEDZIELA
godz. 09.00 mecz o 7. miejsce
godz. 10.30 mecz o 5. miejsce
godz. 12.00 mecz o 3 miejsce
godz. 13.30 finał turnieju

źródło: pomorska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved