Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Ostatni sprawdzian przed inauguracją ligi

Ostatni sprawdzian przed inauguracją ligi

Już jutro rozpoczyna się Ostrava Cup. Będzie to generalny sprawdzian przed rozpoczynającymi się za tydzień rozgrywkami ekstraligi czeskiej. W turnieju udział wezmą VK Opava, VSC Fatra Zlín, Chemes Humenne i gospodarz, DHL Ostrava.

Wyniki w okresie przygotowawczym do ligi nie są najważniejsze – mówi trener DHL-u Ostrava, Jaroslav Tomas, którego zespół na trzydzieści dwa sparingi, wygrał dwadzieścia osiem. – Dotąd wygraliśmy jedynie z Ostravą – mówił nowy szkoleniowiec Pavla Chudika, Martin Demar. Z pewnością zwycięstwa są bardzo istotne, jednak w naszym zespole najważniejsze jest w tej chwili zgranie ze sobą wszystkich elementów – dodaje opawski szkoleniowiec.

Na tydzień przed inauguracją ligi w Czechach sporo powodów do zmartwień ma trener wicemistrzów tego kraju, Jaroslav Tomas. W zajęciach z powodu kontuzji nie mogą brać udział środkowy, Martin Klapal oraz reprezentacyjny libero, Jan Václavík.W sobotę w Ostravie rozpocznie turniej „Ostrava Cup” będący ostatnim sprawdzianem formy przed sezonem dla trzech biorących w nim zespołów ligi czeskiej. O Puchar Ostrawy poza gospodarzami będą walczyć VK Opava, VSC Fatra Zlín i mistrz Słowacji, Chemes Humenne.

źródło: idnes.cz, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved