Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Mariusz Bujek: Najważniejsza jest liga

Mariusz Bujek: Najważniejsza jest liga

fot. archiwum

Przygotowania do kolejnego sezonu ligowego już wkraczają w ostatni etap. Chemiczanki z Polic szlifują formę na turniejach. Podopieczne trenera Bujka występowały już w turnieju w Jaworze. W najbliższy weekend będą walczyć w Toruniu.

Cztery pierwsze spotkania siatkarki rozegrały podczas towarzyskiego turnieju w Jaworze. Dwa spotkania wygrały, dwa przegrały. Paradoksalnie szkoleniowiec Mariusz Bujek bardziej zadowolony był z postawy zespołu w przegranych meczach. – Szczerze mówiąc nie wiem nawet, które zajęliśmy miejsce. Po prostu swoje spotkania rozegraliśmy wcześniej i zdecydowaliśmy się pojechać do domów, zresztą i tak najważniejsza jest liga. Poziom nie był najwyższy i właściwie tylko ligowy zespół z Białorusi zmusił nas do wysiłku. Polegliśmy, ale momentami graliśmy to, co pasuje nam najbardziej. W wygranym przez nas secie piłka z trudem wpadała w parkiet – ocenił szkoleniowiec.

 

W weekend przed Chemikiem trudniejsze zadanie – silnie obsadzony turniej w Toruniu . Oprócz gospodarza Budowlanych zagrają również Organika Budowlani Łódź, TPS Rumia, Remagum Mysłowice, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i Legionovia Legionowo . – Mój mistrz Hubert Wagner zawsze mawiał, że w okresie przygotowawczym powinno się rozegrać jedenaście spotkań. Dlatego zamierzamy dołożyć jeszcze spotkanie kontrolne rozegrane w Policach, ale nie mamy jeszcze partnera. Jeśli się uda, to do pełni szczęścia zabraknie nam dwóch sparingów, ale mimo to będziemy starali się, żeby ten brak nie był widoczny w pierwszych spotkaniach o punkty – podkreśla Bujek. 

Chemik sezon zainauguruje u siebie. 27 września zmierzy się z beniaminkiem ligi Remagum Mysłowice . Co zmieni się w stylu Chemika w sezonie 2008/2009? – Nie mamy podstaw, żeby zapowiadać rewolucję i nawet nie wiem, czy chcielibyśmy wiele zmieniać. Nadal jesteśmy zgraną paczką gotową walczyć o każdą piłkę i to ma dla nas największe znaczenie. Zaostrzyła się rywalizacja na poszczególnych pozycjach i myślę, że jeżeli to wykorzystamy to mamy szansę być lepszym zespołem niż wcześniej. W ostatnim etapie przygotowań do ligi musimy jeszcze przyspieszyć grę i nabrać większej precyzji w wystawie piłki, czy zagrywce – zaznacza szkoleniowiec.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved