Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Z ziemi włoskiej do… Bułgarii?

Z ziemi włoskiej do… Bułgarii?

Po zakończeniu Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, wygasł kontrakt trenera reprezentacji Bułgarii, Martina Stoeva. Podobnie jak w Polsce, także w Bułgarii trwają spekulacje, kto może prowadzić trzecią drużynę ostatnich Mistrzostw Świata.

Reprezentacja Bułgarii, podobnie jak biało–czerwoni, zabłysnęła na Mistrzostwach Świata w Japonii. Później, podobnie jak Polacy, podopieczni trenera Stoeva spisywali się słabiej. Na niedawno zakończonych Igrzyskach, podobnie jak Polacy, Bułgarzy zostali sklasyfikowani na miejscach 5-8. Na tym podobieństwa mogą się nie skończyć. Jak już pisaliśmy, wśród kandydatów na nowego szkoleniowca Bułgarii znajduje się Raul Lozano. Jego szanse na objęcie bułgarskiej kadry zmniejszają wymagania finansowe (w Polsce zarabiał około 16 000 euro miesięcznie, a w Bułgarii może dostać około 4000 euro miesięcznie). Trener Stoev jako swojego następcę widziałby trenera CSKA Sofia, Aleksandra Popowa. Na objęcie tej funkcji nie zgadzają się jednak włodarze klubu.

Ostatnio do grona kandydatów dołączył trener mistrza Włoch, Radostin Stoychev. Przypomnijmy, że bułgarski szkoleniowiec w Diatec Itas Trentino w zeszłym sezonie trenował aż czterech rodaków – Mateya Kaziyskiego, Vasila Stoyanova, Vladimira Nikolova oraz Smilena Mlyakova. Poważną kandydaturą wydaje się być kandydatura innego szkoleniowca drużyny z Serie A, Francesco Dal’olio. Włoch, po rozstaniu z Perugią, pozostaje bez pracy.

źródło: inf. własna, volleyservice.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved