Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Robert Szczerbaniuk: Na pewno Raul Lozano chciałby zostać

Robert Szczerbaniuk: Na pewno Raul Lozano chciałby zostać

- Na pewno Raul Lozano chciałby zostać, ale czy to będzie dobre dla reprezentacji? Nie wydaje mi się. Jestem zdania, że nie - ocenia w wywiadzie dla Reprezentacja.net trenera "biało-czerwonych" były reprezentant kraju, Robert Szczerbaniuk.

Reprezentacja.net: Jaka była Pana reakcja na przyznanie Polsce Mistrzostw Świata w 2014 roku?

Robert Szczerbaniuk:Nastąpiło na pewno zadowolenie, że będziemy organizatorami mundialu, tak dużej imprezy. Aczkolwiek, nie wiem czy jesteśmy przygotowani, by organizować tego typu turnieje. Nie mamy dużych hal mogących pomieścić 20 tys. kibiców, a między tymi obecnymi są duże odległości. Jednak wszystko jest do zrealizowania. Mam nadzieję, że Polski Związek Piłki Siatkowej stanie na wysokości zadania.Czy oglądał Pan niedzielne spotkanie Belgia – Polska?

Niestety nie mogłem, widziałem raptem jednego seta, którego ciężko komentować. Same błędy, ale nie chciałbym o niczym przesądzać, bo nie widziałem całości. W sobotę mam już zamiar oglądać (śmiech).

Jaki Pana zdaniem będzie finał sobotniego rewanżu?

Wydaje mi się, że nasi chłopcy powinni wygrać 3:1. Jeśli Belgowie jednak zagrają lepiej niż ostatnio, a nasi tak samo to może być przykra niespodzianka. Ale myślę, że przy własnej publiczności powinno być zwycięstwo.

Nie wspomina się już praktycznie o występie Polaków na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Jak z perspektywy czasu można ocenić wynik końcowy i zaprezentowane umiejętności?

Chłopaki na pewno dali z siebie maksa. Było widać, że walczyli, ale nie wyszło. Zabrakło kilku piłek do tego, by być w „czwórce”. Tradycyjnie, jak przed każdą wielką imprezą dziennikarze nadmuchali balonik wokół obu reprezentacji, który w tym roku był naprawdę duży. Nie można powiedzieć, że występ zakończył się klapą, ale rozczarowaniem. Wszyscy liczyli jednak na jakiś medal.

Znów byliśmy bliscy sukcesu i znów czegoś zabrakło. Czy słuszna jest teoria, że nie potrafimy wygrywać?

Od kilku lat mówi się, że reprezentacji potrzeba psychologa, a ja myślę, że to nie jest problem „w głowach”. Może brakuje nam czegoś, co mają inne zespoły. Nie powiem, że brakuje nam woli walki, bo wszystkich bym obraził. Przegrywamy jednak najważniejsze końcówki. Nie wiem, czy wpływ na to ma szkolenie czy proste błędy. Jedynie na mistrzostwach świata udało nam się naprawdę dobrze zagrać cały turniej. Bez presji pokazaliśmy, to co potrafimy i udało się. Teraz cała Polska czekała na medal, ale niestety chłopcy w decydującym tie breaku zablokowali się.

Raul Lozano niezależnie od wyniku osiągniętego na igrzyskach miał zakończyć pracę z kadrą, ale teraz dopuszczane są inne możliwości. Co Pan o tym sądzi?

Z zaufanych źródeł było mi wiadomo, że Lozano przechodzi do Hiszpanii. Również słyszałem, że teraz chciałby zostać. Słyszałem od chłopaków, że on czuje się tu dobrze. Może finansowo nie ma rewelacji, ale nie jest też źle. Ustawił sobie cały Związek, działacze nad nim skaczą, ma wszystko, czego chce. Na pewno chciałby zostać, ale czy to będzie dobre dla reprezentacji? Nie wydaje mi się. Moim skromnym zdaniem nie. Nie wszyscy są z niego zadowoleni, potrafi być konfliktowy. Nie potrafię tego trenera ocenić pod względem szkolenia, ponieważ nie wiem jak prowadzi zajęcia. Zachowanie szkoleniowca wobec zawodników i otaczającego go środowiska też jest ważne, a z tego co wiem, chyba nie jest do końca takie, jakie być powinno.

Więcej w serwisie reprezentacja.net

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved