Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > PGE Skra Bełchatów lepsza od Antonvenety Padova

PGE Skra Bełchatów lepsza od Antonvenety Padova

Siatkarze PGE Skry Bełchatów pokonali dzisiaj po bardzo emocjonującym meczu drużynę Serie A - Antonveneta Padova. Sparing był jednocześnie pożegnaniem kończącego zawodniczą karierę, byłego gracza Padovy - Krzysztofa Stelmacha.

W Bełchatowskiej hali Energia mistrzowie Polski zmierzyli się z 11 drużyną Serie A. Padva, bo o niej właśnie mowa w swojej historii gościła kilku znakomitych Polaków między innymi Pawła Zagumnego, Krzysztofa Stelmacha i Ś.P. Arkadiusza Gołasia.

Spotkanie to było okazją do pożegnania Krzysztofa Stelmacha, który tym meczem kończy swoją sportową karierę i jednocześnie zaczyna przygodę na ławce trenerskiej. O fenomenie tego zawodnika chyba nie trzeba mówić. 14 sezonów w lidze włoskiej mówią same za siebie. Jednak oczy wszystkich znawców skierowane były na nowe nabytki bełchatowskiej drużyny, przede wszystkim na rozgrywającego Miguela Falascę. Z powodu powołań do kadry, Skra grała bez Kurka, Plińskiego, Gacka i bez Wlazłego, który jest kontuzjowany. Podopieczni Argentyńskiego trenera rozpoczęli spotkanie z Michałem Bąkiewiczem na libero i Jakubem Jaroszem na ataku.

Pierwszy set zaczął się od skromnego prowadzenia włoskiej ekipy. Z dobrej strony pokazali się Perazzolo i Niemiec Robert Kromm. Co do mistrzów Polski, Falasca najczęściej posyłał piłki do Jarosza, Murka i Antigi, z którym zna się jeszcze z poprzedniego klubu. Bełchatowianie grali poprawnie i udało im się wyjść na prowadzenie 15:14. Po kliku wymianach na zagrywkę wszedł Antiga i dwukrotnie pocelował Kubańczyka Ramona Gato, doprowadzając do rezultatu 20:17 dla Skry. W końcówce meczu zawodnicy trenera Castellaniego nie wykorzystali kilku piłek setowych i przez zagrywki rosłego niemieckiego przyjmującego Skra przegrała 26:28.

Druga odsłona również zaczęła się nieciekawie dla Polskiej drużyny za sprawą ataków Kromma i braku asekuracji. Zmorą obu ekip były zepsute zagrywki, co jest dość charakterystyczne dla spotkań przygotowujących do sezonu ligowego. Oglądając drugi set można było doznać deja vu. Początek partii należał do Padwy, natomiast PGE Skra systematycznie odrabiając straty wyszła na prowadzenie przy rezultacie 18:17. Bełchatowianie i tym razem mimo prowadzenia doprowadzili do nerwowej końcówki, którą ostatecznie 30:28 po ataku w antenkę Lorenzo Perazzolo.

Co ciekawe 3. set Dawid Murek zaczął… na pozycji libero, a Skra dla odmiany zaczęła od prowadzenia. Kiepska gra Włochów została wykorzystana przez mistrzów Polski, którzy prowadzili nawet 11:2. Fantastyczna wymiana po, której Padwa zdobyła piąty punkt pokazała, że mecz towarzyski jest tylko na papierze i obie ekipy chcą wygrać. Mimo to, PGE Skra utrzymywała bezpieczną przewagę prowadząc 13:5, a na przerwie technicznej już 16:7. Mimo zaangażowania z obu stron, to bełchatowianie trzymali rękę na pulsie i ostatecznie wygrali 25:12.

Zdeklasowanie włoskiej drużyny w 3. odsłonie dało nadzieję na łatwe zwycięstwo w ostatniej odsłonie. Potwierdzeniem tych oczekiwań był wynik na pierwszej przerwie technicznej: 8:5 dla Skry. Po grze hiszpańskiego rozgrywającego widać było, że mimo krótkiego czasu nieźle wpasował się w drużynę z hali Energia, a kiedy na tablicy świetlnej pokazał się wynik 20:15 dla Skry pewne było, że częściowo rezerwowy skład argentyńskiego szkoleniowca nie da sobie wyrwać zwycięstwa. Tak też się stało. PGE Skra zwyciężyła w czwartym secie 25:17 i ostatecznie pokonała Padwę 3:1.

Należy pamiętać, że w bełchatowskiej drużynie zabrakło kilku podstawowych graczy. Kiedy wrócą szóstkowi zawodnicy, bełchatowianie z pewnością postraszą rywali w Lidze Mistrzów.

PGE Skra Bełchatów – Antonveneta Padova 3:1

(26:28, 30:28,25:12, 25:17)

Składy drużyn:

PGE Skra: Heikkinen, Murek(libero od trzeciego seta), Jarosz, Falasca, Antiga, Wnuk, Bąkiewicz (libero do drugiego seta) oraz Stelmach, Dobrowolski.

Padova: Kral, Kromm, Gato, Perazzolo, Raymaekers, Mattera, Garghella (libero) oraz Maruotti, Togni, Maniero.