Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Michał Winiarski idzie do remontu

Michał Winiarski idzie do remontu

Siatkarz już zapominał o dolegliwościach, niestety znowu wróciły i nie dają żyć. Przyjmujący kadry narodowej Michał Winiarski nie może się pozbyć uporczywych bólów kręgosłupa. Bardzo możliwe, że jednak konieczna będzie operacja.

Kiedy pod koniec lipca odstawił środki przeciwbólowe, cieszył się jak dziecko. – Pierwszy raz od czterech miesięcy poczułem radość gry – mówił Winiarski. – Jakie to fajne uczucie grać bez bólu i tabletek.

Radość trwała krótko. Podczas igrzysk obciążony ponad miarę organizm zaczął się znowu buntować. „Winiar” po Pekinie pojechał do Włoch na badania.Ile można grać na blokadach? – pyta menedżer siatkarza Ryszard Bosek. – Przecież jak tylko odstawiał środki znieczulające, od razu miał kłopoty. Nawet z siadaniem.

Ulgę mógłby przynieść „Winiarowi” specjalny tytanowy element wszczepiany między kręgi, który zmniejsza ich nacisk na nerwy. Taka procedura bywa wykorzystywana u sportowców.

Ale być może włoscy lekarze zaproponują jeszcze inną terapię, mniej inwazyjną – mówi Bosek. – Tak czy inaczej Michał jest zdecydowany na interwencję chirurgiczną, jeśli okaże się, że to najlepsze wyjście – tłumaczy menedżer zawodnika.

Lekarz kadry siatkarzy Grzegorz Adamczyk kontroluje sytuację. – Zrobiliśmy Michałowi komplet, a może i nadkomplet badań – opowiada. – Podczas igrzysk mieliśmy w Pekinie pełny dostęp do najnowocześniejszej aparatury. Wyniki zabrał ze sobą do Włoch. Nie mogę z całą pewnością powiedzieć, że powinien się poddać zabiegowi. W grę wchodzi też rehabilitacja. Czekamy, co zasugerują Włosi.

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved