Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Fabian Drzyzga: Zawsze daję z siebie wszystko

Fabian Drzyzga: Zawsze daję z siebie wszystko

Nowym graczem AZS-u Częstochowa jest Fabian Drzyzga, który z Andrzejem Stelmachem będzie odpowiadał za rozegranie w ekipie wicemistrzów Polski. Już w najbliższy weekend młody zawodnik zaprezentuje się częstochowskiej publiczności.

Jeszcze do niedawna występował w MOS Wola Warszawa, z którym zdobył w tym roku złoty medal na mistrzostwach Polski juniorów, a już od najbliższego sezonu zostanie rzucony na głęboką wodę, pełniąc rolę zmiennika dla doświadczonego Andrzeja Stelmacha w zespole Domex Tytan AZS Częstochowa. O kim mowa? O Fabianie Drzyzdze, synu znanego doskonale fanom siatkówki Wojciecha Drzyzgi.

Młody zawodnik przygotowuje się właśnie do pierwszego swojego występu przed wymagającą częstochowską publicznością. Okazją do pokazania swoich umiejętności będzie rozgrywany w najbliższy weekend IV Memoriał im. Arkadiusza Gołasia. Mogłoby się wydawać, że debiut będzie dla nowego rozgrywającego AZS-u stresujący, jednak on sam nie przyznaje się do tego, aby odczuwał jakąkolwiek tremę: – Trema? Raczej nie, bo robię to, co kocham i co sprawia mi radość. Zawsze daję z siebie wszystko, a trema nie sprzyja podnoszeniu formy. Wiem, że podczas nadchodzącego sezonu będę grał z najlepszymi oraz przeciwko najlepszym zawodnikom, więc muszę po prostu dać z siebie sto procent.Na pewno przeskok z rozgrywek młodzieżowych do seniorskich jest sporym wyzwaniem i konieczne będzie granie nie na 100, ale może i nawet na… 120 procent swoich możliwości. Jeszcze ważniejsze będzie zaskarbienie sobie sympatii kibiców, którzy na pewno boleśnie odczuli stratę swojego ulubieńca, Pawła Woickiego (grającego zresztą na tej samej co Fabian pozycji), który obecnie reprezentuje barwy Asseco Resovii Rzeszów. Ale i tu nowy nabytek częstochowskiej ekipy jest optymistą: – Dla mnie to zaszczyt grać przed taką publicznością. Wierzę w to, że zaakceptuje ona moją obecność w drużynie swoich ulubionych sportowców.

źródło: inf. własna, pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved