Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Polski pojedynek o Superpuchar

Polski pojedynek o Superpuchar

Już po raz trzynasty zdobywcy dwóch najcenniejszych trofeów w Serie A – mistrzostwa i Pucharu Włoch - zagrają o Superpuchar Włoch. Przeciwko sobie niedługo wyjdą dwie „polskie” ekipy.

Po raz pierwszy w historii o Superpuchar walczyła będzie drużyna Itas Diatec Trentino, w której składzie jest dwóch reprezentantów Polski – Michał Winiarski i Łukasz Żygadło. Drużyna ta zdobywając mistrzostwo Italii w poprzednim sezonie, zapewniła sobie udział w walce o Superpuchar. Rywalami drużyny z Trento będzie zdobywca Pucharu Włoch – Lube Banca Marche Macerata, która również w składzie ma Polaka – Sebastiana Świderskiego. Macerata o Superpuchar zagra już po raz czwarty. Jednak będą to pierwsze rozgrywki, kiedy o zaszczytny tytuł spotka się drużyna Itas Diatec Trentino z Lube Banca Macerata.

Zespołowi z Trento będą towarzyszyły duże emocje, ponieważ wystąpią w roli debiutantów, zaś drużyna Maceraty to weterani w walce o ten tytuł. Dodatkową motywacją dla zawodników Maceraty będzie fakt, iż to właśnie oni zdobyli Superpuchar w 2006 roku.Jak to zawsze bywa, największą ciekawość wśród kibiców, ale również działaczy budzi pierwszy mecz. Obie drużyny wystąpią w kompletnym składzie, łącznie z olimpijczykami, którzy dostali kilka dni wolnego po powrocie z Pekinu. Walka o Superpuchar będzie pierwszym meczem po rotacjach transferowych.

Siła mistrzów Italii będzie opierała się na Nikoli Grbiciu i Matey’u Kaziyskim, to niepodważalnie najjaśniejsze postacie w drużynie. Z pewnością pozostali zawodnicy zrobią wszystko, by przyczynić się do zdobycia historycznego zwycięstwa w Supercoppa. Pewne jest, że swojej drużynie nie pomoże Michał Winiarski, który regularnie wychodził na parkiet w podstawowym składzie. Jednak polski przyjmujący podczas olimpiady w Pekinie doznał kontuzji, która wykluczyła go z występów w meczach barażowych do ME 2009, jak i z rywalizacji o Superpuchar Italii. Mecz z Maceratą będzie również pierwszym występem nowych zawodników Itasu Diatec – Vissotto i Riada.

Patrząc na drużynę Maceraty po dokonanych „zakupach” podczas okienka transferowego, zrobi ona wszystko by zdobyć Supercoppa. Największym hitem okienka transferowego, było pozyskanie przez działaczy klubu reprezentanta Włoch, doświadczonego Matteo Martino, który ma zapewniony występ w pierwszej szóstce, a jego nowa drużyna ma wielkie ambicje i stawia sobie jasne cele na nadchodzący sezon.

Mecz o Supercoppa Italiana odbędzie się 20 września o godz. 21 w Nelson Mandela Forum we Florencji.

Dotychczasowi triumfatorzy Superpucharu Włoch

1996 Alpitour Traco Cuneo
1997 Casa Modena Unibon
1998 Sisley Treviso
1999 TNT Alpitour Cuneo
2000 Sisley Treviso
2001 Sisley Treviso
2002 Noicom Brebanca Cuneo
2003 Sisley Treviso
2004 Sisley Treviso
2005 Sisley Treviso
2006 Lube Banca Marche Macerata
2007 Sisley Treviso

źródło: legavolley.it, Sport24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved