Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Michał Winiarski leczy uraz, Trento zaczyna wygrywać

Michał Winiarski leczy uraz, Trento zaczyna wygrywać

Itas Diatec Trento Volley pokonało w spotkaniu sparingowym zespół rosyjskiej Superligi, Ural Ufa 3:1. W spotkaniu nie wzięli udziału Polacy, Michał Winiarski i Łukasz Żygadło. Ten pierwszy leczy uraz, drugi jest na zgrupowaniu reprezentacji.

Szkoleniowiec drużyny z Trento Radostin Stoychev miał po tym spotkaniu dostać odpowiedź w jakim stopniu jego zespół jest przygotowany do zbliżającego się sezonu. Było to pierwsze oficjalne spotkanie rozegrane w tym sezonie przez mistrzów Włoch. Podopieczni trenera Stoycheva wypadli jednak w tym spotkaniu bardzo dobrze.

W całym spotkaniu zawodnicy Itas Trentino Volley bardzo dobrze spisywali się w polu zagrywki. Zaserwowali aż dziewięć bezpośrednich asów serwisowych. Także w bloku radzili sobie dobrze. Zwłaszcza Piscopo, który czterokrotnie zatrzymywał ataki rywala (przy jedenasty blokach zespołu w całym spotkaniu). Atak również stał na nie najgorszym poziomie (56%).Indywidualnie najlepiej spisywał się Kubańczyk, Juantorena, który zdobył 21 jeden punktów w całym spotkaniu. Na ten wynik złożyło się jego 67% w ataku i 3 asy serwisowe. Bardzo dobrze wypadli również Kaziyski z 64% w ataku, Riad – 70% i Della Lunga – 55%. Drugim pozytywem w tym spotkaniu była postawa libero z Trento. Bari przyjmował piłki z wysoką 73% skutecznością. Zagrywki Kazakova i Uszakova nie sprawiały dużych problemów przyjmującym włoskiej drużyny. Obaj Rosjanie nie wypadli w tym spotkaniu imponująco.

Drużyna z Trento zagrała w osłabieniu, bowiem trzech podstawowych zawodników jest poza składem. Winiarski leczy kontuzję, natomiast Birarelli i Vissoto dostali kilka dni odpoczynku. Dodatkowo polski rozgrywający, Żygadło jest na zgrupowaniu reprezentacji Polski. Mimo to, drużyna zagrała bardzo dobre spotkanie, a bułgarski szkoleniowiec był zadowolony ze swoich podopiecznych.

Itas Diatec Trentino-Ural Ufa 3:1

(25:20, 25:20, 23:25, 25:20)

Składy drużyn:

Itas Diatec: Riad (10), Grbic (3), Kaziyski (11), Piscopo (6), Stefanov (15), Juantorena (21), Bari (l); Della Lunga (9), Segnalini (l), De Paola, Leonardi

Ural: Tereshin (11), Melnik (14), Kazakov (2), Ushakov (3), Veres (3), Kuznetsov (10), Evdoshenko (l); Saveliev (8), Nitikin, Arkady (4)

źródło: inf. własna, legavolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved