Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME juniorek: Z Serbią o półfinał

ME juniorek: Z Serbią o półfinał

Podopieczne trenera Zbigniewa Krzyżanowskiego mają na swoim koncie trzy zwycięstwa i jedną porażkę na ME juniorek. Dzisiaj grają z Serbią, która ma identyczny bilans. Stawką meczu jest drugie miejsce w grupie i awans do półfinałów.

W grupie I awans do półfinałów zapewniły sobie już drużyny Włoch i Turcji. Z naszej grupy pewne gry o medale są już Rosjanki. Dzisiejszy mecz zadecyduje o tym, kto uzupełni pierwszą czwórkę. – Wierzę, że będzie to bitwa i nie jesteśmy bez szans w tym meczu. Damy z siebie wszystko, by wejść do ścisłej finałowej czwórki. To jest nasze marzenie – mówi Zbigniew Krzyżanowski.

We wcześniejszych meczach z mocnymi przeciwnikami udowodniliśmy, że potrafimy się mobilizować i nawet jeśli coś nie wychodzi umiemy wychodzić z kłopotów. Nadal nie wiem, na co stać ten zespół. Trudno powiedzieć, na ile te zawodniczki są mocne i są w stanie przeciwstawić się Serbii. To jest ogromna niewiadoma, to siedzi w środku, w zawodniczkach i dopiero jutro się okaże. Na pewno obejrzymy po kilka razy na wideo poszczególne serbskie siatkarki i będziemy dobrze przygotowani, choć to jeszcze niczego nie przesądza. Czasem w trakcie gry okazuje się, że to, co się mówiło nie ma w ogóle zastosowania w tym meczu i trzeba szybko zmieniać taktykę. Doświadczaliśmy tego już w spotkaniach z Rosjankami i Francuzkami. Te zespoły nie zawsze grają tak samo, jest sporo rotacji w składach. Poza tym nie wiemy, jak jutro zagra Serbia, w jakiej dyspozycji będą poszczególne zawodniczki zarówno w naszym zespole jak i w drużynie rywalek. Na pewno jutro będzie bitwa – zapewnia trener reprezentacji juniorek.Mecz z Serbią rozpocznie się o godz. 15:30. W przypadku porażki Polkom pozostanie walka o miejsca 5-8.

źródło: inf. własna, reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacje młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved