Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > ME juniorek: Czwarty dzień turnieju – podsumowanie

ME juniorek: Czwarty dzień turnieju – podsumowanie

W czwartym dniu ME juniorek tylko reprezentacja Polski rozegrała długie, pięciosetowe spotkanie. W grupie pierwszej wszystkie spotkania kończyły się szybko, w trzech setach. W polskiej grupie Serbki i Rosjanki wygrały odpowiednio, 3:0 i 3:1.

Grupa I – Foligno

Kolejny krok na drodze w kierunku awansu do kolejnej fazy rozgrywek uczyniła reprezentacja Turcji. W swym czwartym meczu rozgrywanym w hali w Foligno pokonała ona drużynę z Holandii 3:0. Pierwsze dwa sety spotkania to wyrównana walka obydwu drużyn, która za każdym razem kończyła się grą na przewagi. W obu końcówkach zimna krew zachowały wicemistrzynie z 2007 roku, wygrywając kolejno do 26 i 29. Podłamane przebiegiem wypadków setów poprzednich, Holenderki przystąpiły do ostatniej partii wyraźnie zdekoncentrowane. Skutkiem tego była szybka klęska zawodniczek z Niderlandów, będąca zarazem czwartą porażką w turnieju o mistrzostwo Starego Kontynentu.Bez większych emocji przebiegało spotkanie numer dwa w grupie pierwszej, w którym Czeszki poniosły dotkliwą klęskę z Niemkami. W pierwszych dwóch setach dominacja naszych zachodnich sąsiadek nad podopiecznymi trenera Voralka była niekwestionowana. Kluczem do tak wyraźnych zwycięstw była silna zagrywka reprezentantek Niemiec oraz doskonała postawa Saski Radzuweit. W trzeciej partii Czeszkom udało się tylko momentami nawiązać wyrównaną walkę z przeciwnikiem, czego skutkiem była przegrana do 18.

Po łatwym zwycięstwie nad Ukrainą w ostatnim spotkaniu rozgrywanym w grupie pierwszej, Włoszki wraz Turczynkami zajmują pierwsze miejsce w tabeli. Drużyna prowadzona przez Marco Mencarelliego kontrolowała przebieg meczu od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego, pozwalając rywalkom na nawiązanie walki jedynie w drugim secie.

Wyniki czwartego dnia ME – grupa I:

Turcja – Holandia: 3:0
(28:26, 31:29, 25:15)
Niemcy – Czechy    3:0
(25:16, 25:11, 25:18)
Ukraina – Włochy   0:3
(11:25, 23:25, 17:25)


Grupa II – Perugia

Zaliczana do grona faworytów turnieju reprezentacja Serbii gładko zwyciężyła w pierwszych dwóch odsłonach meczu z Belgijkami. Gdy wydawać się mogło, że kolejny set ponownie będzie pokazem doskonałej gry Serbek, w szeregi zawodniczek z Bałkanów wkradło się rozprężenie. Sytuację tę wykorzystały przeciwniczki, doprowadzając do wyrównanej walki pomiędzy obydwoma zespołami. W końcówce, receptę na dobrze spisujący się w trzecim secie belgijski blok znalazły jednak Serbki, które ostatecznie zwyciężyły do 25.

Czterosetowym pojedynkiem pomiędzy reprezentacjami Rosji i Francji zakończył się czwarty dzień rywalizacji w Perugii. Sborna rozpoczęła od mocnego uderzenia, które w rezultacie przyniosło jej zwycięstwo w pierwszym secie. Prowadzące w tabeli Rosjanki w drugiej odsłonie musiały przełknąć gorzką pigułkę, jaką niewątpliwie była przegrana do 21. W kolejnych dwóch setach pozbawiły jednak rywalki jakichkolwiek szans na zwycięstwo, pozwalając im na zdobycie kolejno 16 i 17 punktów.

Wyniki czwartego dnia ME – grupa II:

Chorwacja – Polska 2:3
(25:18, 20:25, 25:20, 19:25, 13:15)
Serbia – Belgia    3:0
(25:15, 25:16, 27:25)
Rosja – Francja    3:1
(25:21, 21:25, 25:16, 25:17)

źródło: CEV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved