Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Czwarty dzień turnieju na Paraolmipiadzie

Czwarty dzień turnieju na Paraolmipiadzie

Podczas czwartego dnia paraolimpiady rozegrano sześć spotkań. Po trzy w rundzie eliminacyjnej siatkarek i siatkarzy. Najmniej szczęśliwy był on dla kadr Japonii, które przegrały swoje mecze po 0:3 i w dodatku z dużymi stratami punktowymi.

Turniej kobiet

Po trwającym równo godzinę spotkaniu Ukrainki pokonały zespół Japonii. Siatkarki z Europy wygrały spotkanie bardzo pewnie nie pozwalając Japonkom na zdobycie w każdym z trzech setów więcej niż 18 punktów.

Ukraina – Japonia 3:0

(25:16, 25:14, 25:18)

Wydawało się, że zwycięstwo Ukrainek było bardzo pewne, ale trzy godziny później siedzące siatkarki Stanów Zjednoczonych jeszcze pewniej pokonały drużynę Litwy uzyskując w niemal każdym z trzech setów przewagę ponad dziesięciu punktów.

USA – Litwa 3:0

(25:12, 25:17, 25:11)

Najbardziej zacięte w dniu dzisiejszym okazało się być spotkanie Słowenek z Holenderkami. Słowenki zaczęły od prowadzenia w meczu po zwycięstwie w pierwszej partii. Dwie następne odsłony wysoko wygrały Holenderki i wydawało się, że końcowy sukces jest blisko. Siatkarki ze Słowenii wygrały jednak czwartego seta i o końcowym wyniku decydował piąty set. W tie-breaku z czteropunktową przewagą zwyciężyły siatkarki z kraju wiatraków i tulipanów i to one cieszyły się z końcowego zwycięstwa.

Słowenia – Holandia 2:3

(25:23, 17:25, 16:25, 25:22, 11:15)

Turniej mężczyzn

Gdyby nie były to rozgrywki siatkarzy na siedząco, wynik tej konfrontacji byłby ogromną sensacją. Tu jednak siły w światowej siatkówce są rozłożone nieco inaczej. Bośnia i Hercegowina rozpoczęła swoje spotkanie z Rosjanami od prowadzenia 0:2. Rosjanie pozostali w grze wygrywając trzecią partię, ale w czwartej górą byli już siatkarze Bośni i Hercegowiny.

Rosja – Bośnia i Hercegowina 1:3

(21:25, 22:25, 25:18, 16:25)

Również w turnieju mężczyzn siatkarze z kraju kwitnącej wiśni nie mieli dziś szczęścia. Podobnie jak siatkarki kilka godzin wcześniej, ulegli w swoim meczu bez zwycięstwa nawet w jednym secie. Dodatkowo podobnie jak swoje koleżanki, Japończycy przegrali swój mecz bardzo wysoko i właściwie ani przez moment nie mieli szans na podjęcie walki.

Egipt – Japonia 3:0

(25:8, 25:11, 25:15)

Honor azjatyckich drużyn w czwartym dniu turnieju uratowali jedynie gospodarze Igrzysk, którzy pokonali zespół Iraku z przytłaczającą przewagą, zwłaszcza w pierwszym secie, w którym Irakijczycy nie zdołali nawet wyjść z „dziesiątki”.

Irak – Chiny 0:3

(9:25, 17:25, 12:25)