Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Zdenek Hanik: O wszystkim zadecyduje psychika

Zdenek Hanik: O wszystkim zadecyduje psychika

Dziś w Svitavách reprezentacje Czech i Macedonii rozpoczną pierwszy bój o "być albo nie być" na mistrzostwach Europy w 2009 r. Trener Zdenek Hanik twierdzi, że awans wywalczy ten zespół, który okaże się bardziej odporny psychicznie.

Trener reprezentacji Czech, Zdenek Hanik uważa, że jego zespół w barażach mógł trafić na wiele trudniejszego przeciwnika. – Mogliśmy w barażach grać z Polską, Grecją czy Belgią. Trafiliśmy na Macedonię, to zespół jak najbardziej w naszym zasięgu – mówi Hanik. Czech nie uważa się w tym dwumeczu za faworyta. – Nie możemy mówić, że w tej rywalizacji jesteśmy stuprocentowymi faworytami – dodaje.

Zdaniem szkoleniowca o awansie do przyszłorocznych mistrzostw zadecyduje lepsza odporność psychiczna zespołu. – Wygrana w jednym barażu nie da nam kwalifikacji do tureckich finałów, rywalizację wygra ten, kto będzie bardziej odporny psychicznie – mówi. – Przekonać się o tym mogli choćby Polacy, którzy wygrali u siebie pierwszy turniej kwalifikacyjny, a tydzień później przegrali z Estonią i Czarnogórą, przez co muszą walczyć teraz w barażach.Przez cały okres przygotowawczy Hanik pracował właśnie nad psychiką swojej drużyny. – To bardzo ważny element – mówi. Pierwsze spotkanie barażowe odbędzie się dzisiaj w Svitavách koło Ołomuńca o godzinie 18.00, rewanż rozegrany zostanie w niedzielę w Skopie. – Będziemy chcieli u siebie mecz rozstrzygnąć w trzech setach. Liczę, że w Macedonii minimum ugramy jednego, dwa sety – mówi czeski szkoleniowiec.

źródło: idnes.cz, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved