Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Pierwsze testy Budowlanych

Pierwsze testy Budowlanych

fot. archiwum

Bez zwycięstwa i z dwoma wygranymi setami - z takim bilansem drużyna siatkarek Budowlanych Toruń zakończyła pierwszy sprawdzian przed inauguracją pierwszej ligi. Torunianki w Łodzi zmierzyły się z dwiema ekipami z Plus Ligi Calisią Kalisz i Stalą Mielec oraz miejscową Organiką.

Podopiecznym Ewy Openchowskiej nie udało się wygrać żadnego spotkania. Najlepszy mecz torunianki zagrały z gospodyniami, które zresztą okazały się niepokonane w całym turnieju. Największe problemy sprawiły im jednak właśnie "budowlanki", które uległy dopiero po tie-breaku. W starciach z ekstraklasowymi ekipami drużynę stać było jedynie na dobre fragmenty, choćby bardzo wyrównany skład.

 

Z gospodyniami zagraliśmy zdecydowanie najlepszy mecz, same przeciwniczki były zresztą mocno zaskoczone – mówi trener Ewa Openchowska . – O wyrównanej walce świadczy fakt, że czwartego seta wygrałyśmy 36:34, a w tie-breaku przegrałyśmy zaledwie 13:15. Poziom gry naprawdę był przy tym bardzo wysoki. 

Z Calisią i Stalą Budowlanym nie udało już się ugrać ani jednego seta. – Przeciwko Kaliszowi dziewczyny były za bardzo spięte, ze zbyt dużym respektem podeszły do przeciwnika – ocenia Openchowska . – Z kolei przeciwko Stali wpuściłam na parkiet zmienniczki, bo zaledwie godzinę wcześniej skończyłyśmy mecz z Organiką i nie chciałam tak mocno eksploatować dziewczyn.

 

Dla Budowlanych był to pierwszy sprawdzian przed sezonem. Trener Openchowska mogła wypróbować w boju wszystkie swoje podopieczne. Na parkiet w Łodzi wyszło w sumie aż 12 siatkarek: Maja Soja , Karolina Filipowicz , Marta Januszewska , Natalia Krawulska , Zuzanna Matusowa , Judyta Szulc , Sandra Cabańska , Agnieszka Sikorska , Marta Wiśniewska , Michalina Liss , Patrycja Kowalska i Żaneta Hajne . Ta ostatnia debiutowała w toruńskim zespole.

 

W klasyfikacjach indywidualnych zabrakło miejsca dla torunianek. Za najlepszą zawodniczkę turnieju uznano Małgorzatę Niemczyk (Organika), za najlepszą rozgrywającą Magdalenę Godos i za najlepszą przyjmującą Martę Kuehn-Jarek (obie Winiary), najlepsza atakująca to Katarzyna Jaszewska (Organika).

 

Lepiej siatkarkom Budowlanych powinno pójść w kolejnym turnieju, którego będą organizatorami w najbliższy weekend. Wtedy m.in. spróbują zrewanżować się Organice.

źródło: pomorska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved