Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Prezentacja mistrzów Polski

Prezentacja mistrzów Polski

Tylko siedmiu zawodników drużyny mistrza Polski przygotowuje się do sezonu w klubie. Pozostali są na zgrupowaniu kadry, albo leczą kontuzje. W środę wieczorem, w hali Energia w Bełchatowie, zostanie przedstawiona nowa drużyna PGE Skry.

Po zdobyciu mistrzostwa Polski zmiany w drużynie były duże, bo odeszło sześciu zawodników, w miejsce których pozyskano pięciu. Nowy jest też trener odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne siatkarzy. – Cały czas trwają próby, bo chcemy wypaść jak najlepiej przed naszymi kibicami – mówi Konrad Piechocki, prezes klubu.

O godz. 19.00 uroczyście zostaną przedstawieni wszyscy gracze mistrza Polski. Wśród nich będzie trzech nowych: Miguel Angel Falasca, Dawid Murek i Jakub Jarosz. Prawdopodobnie zabraknie Piotra Gacka i Bartosza Kurka, a także Daniela Plińskiego, przebywających na zgrupowaniu kadry, która przygotowuje się do meczu z Belgią o awans do mistrzostw Europy. Mimo próśb szefów bełchatowskiego klubu trenerzy reprezentacji nie zgodzili się na zwolnienie graczy na kilka godzin. – Nie naciskaliśmy, bo awans reprezentacji do mistrzostw kontynentu jest teraz ważniejszy niż prezentacja drużyny – podkreśla Piechocki.Uroczysta gala przed rozpoczęciem sezonu stała się już bełchatowską tradycją. Rok temu dla kibiców siatkarskich śpiewała Patrycja Markowska, teraz też po części oficjalnej przygotowano niespodziankę. – Nie chcę jej zdradzać, ale wszyscy powinni być zadowoleni. Zapraszam wszystkich sympatyków siatkówki, bo wstęp na prezentację jest bezpłatny – zapowiada prezes Skry.

Na uroczystości, która rozpocznie się o godz. 19.00, będzie za to nowy kapitan drużyny Mariusz Wlazły, który leczy palec złamany w Pekinie. Stało się to w spotkaniu z Brazylią. Mimo to zawodnik rozegrał jeszcze dwa mecze – z Rosją i Włochami. Przez to uraz się pogłębił. – Ale to są igrzyska, dlatego człowiek nie zwraca uwagi na ból. Poza tym to był kciuk lewej ręki, więc mogłem atakować – opowiada Wlazły. Teraz jednak wciąż nie może normalnie ćwiczyć.

Mariusz zaczął już treningi na siłowni, ale nie na 100 proc. – opowiada Jacek Nawrocki, drugi trener Skry. – Za dwa tygodnie powinien wykonywać elementy siatkarskie.

Oprócz Wlazłego na urazy narzekali Maciej Dobrowolski, Dawid Murek i Janne Heikkinen, ale już ćwiczą normalnie. Według Nawrockiego to drobne sprawy, normalne w okresie ciężkich treningów. – Skład mamy tak szeroki i wyrównany, że spokojnie damy sobie radę bez jednego czy dwóch zawodników – uspokaja trener.

Dzień później, też o godz. 19.00, drużyna rozegra pierwszy mecz sparingowy. Do Bełchatowa przyjedzie włoski klub Sempre Volley Padwa. Będzie to okazja do oficjalnego pożegnania Krzysztofa Stelmacha, który w sumie przez sześć lat występował w tym zespole (odszedł w 2005 roku, kiedy trafił do Skry). Po zakończeniu poprzednich rozgrywek zakończył karierę, a teraz prowadzi ZAK SA Kędzierzyn-Koźle.

Kibiców czekają spore emocje, bowiem w jedenastym zespole poprzedniego sezonu w Serie A występuje kilku znanych zawodników, m.in. reprezentanci Włoch – Lorenzo Perazzolo (atakujący) i Giordano Mattera (rozgrywający), Kubańczyk Ramon Gato, Belg Matias Raymaekers, Czech Jirzi Kral czy Niemiec Robert Kromm (211 cm wzrostu).

Pod nieobecność bełchatowskich kadrowiczów i kontuzjowanego Wlazłego drużyna zostanie uzupełniona zawodnikami z rezerw.

* Autor tekstu: Jarosław Bińczyk (gazeta.pl)

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved