Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Prezentacja i turnieje Piasta Szczecin

Prezentacja i turnieje Piasta Szczecin

fot. archiwum

Siatkarki PRO KON STAL Piasta rozpoczęły ostatni etap przygotowań do sezonu w I lidze. – Pierwsze spotkanie ligowe w nowym sezonie rozegramy za niespełna trzy tygodnie, trzeba więc ostro wziąć się do pracy – mówi trener Marek Mierzwiński.

Nadchodzący tydzień będzie dla jego zespołu bardzo pracowity. Już jutro cała drużyna weźmie udział w oficjalnej prezentacji, która odbędzie się w hotelu Radison oraz w Baltic Spa. – Na spotkaniu pojawią się wszystkie zawodniczki. Niepewny jest tylko udział Venduli Haragovej, z którą cały czas negocjujemy kontrakt – dodaje szkoleniowiec.

 

W tym tygodniu szczecinianki będą trenować tylko do czwartku. Dzień później wyjadą bowiem na turniej do Gdańska. – Oprócz nas wystąpi tam jeszcze AZS Białystok, Calisia Kalisz oraz Gedania. Jak więc widać przyjdzie nam rywalizować z drużynami z PlusLigi Kobiet – wylicza Mierzwiński . 

Warto w tym miejscu przypomnieć, że w ubiegłym roku na tym samym turnieju nasze siatkarki spisały się znakomicie, zajmując drugie miejsce. – Ograliśmy wówczas zespoły z Białegostoku oraz Poznania. O tym, że w klasyfikacji końcowej zajęliśmy drugą lokatę zadecydował przegrany tie break z Gedanią – wspomina „Mierzwa”.

 

Ostatnim sprawdzianem formy dla naszego zespołu będzie natomiast Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Szczecin, który odbędzie się w dniach 19-21 września w hali przy ul. Twardowskiego. – Swój udział w imprezie potwierdziły już Niemki z Kopernickera Berlin, Szwedki z Engelholm, Białorusinki z Minchanki Mińsk oraz ekipy z Bydgoszczy i Gdańska. Te zespołu na pewno gwarantują wysoki poziom turnieju – zapewnia trener PRO KON STAL Piasta.

 

W podobnych imprezach grają również inne zespoły z I ligi. Najgroźniejszy rywal szczecinianek w walce o awans, Organika Budowlani Łódź zajęła pierwsze miejsce w turnieju, którego była organizatorem. Zespół trenera Jacka Pasińskiego ograł kolejno Stal Mielec (3:0), Budowlane Toruń (3:2) oraz Calisię Kalisz (3:2).

źródło: piast.szczecin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved