Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Brazylijki triumfatorkami Women Final Four Cup

Brazylijki triumfatorkami Women Final Four Cup

Mistrzynie olimpijskie z Pekinu - reprezentantki Brazylii - zwyciężyły w turnieju Women Final Four Cup, który rozgrywany był w Fortaleza. W finale pokonały zespół Dominikany 3:0, zaś w meczu o trzecie miejsce Argentynki pokonały ekipę Kuby.

Finałowe spotkanie miało wymiar historyczny. Kapitan reprezentacji Brazylii Fofão pożegnała się z kadrą. Był to jej 340. występ w barwach narodowych. Reprezentowanie kraju zakończyła ze złotym medalem turnieju.

Brazyliju zagrały w tym spotkaniu na luzie i z pasją. Pierwszego seta zakończyła wynikiem 25:21 Sheila. W drugiej partii Brazylijki grały bardzo szybką siatkówkę, a grane kombinacje sprawiały rywalkom wiele kłopotów. Tym razem ekipa Brazylii wygrała wysoko do 17. W trzecim secie gra toczyła się bardzo podobnie, a ostatni punkt meczu zdobyła Sheila.

Po ostatnim gwizdku sędziego publiczność skandowała: „Zostań Fofão!” Niezwykle czule siatkarka została pożegnana przez trenera Zé Roberto, który kierował jej karierą przez wiele lat.

Będzie mi tego brakowało – powiedziała po meczu 38-letnia Fofão. – Ale było warto. Dziękuję Bogu, że dał mi szansę reprezentować Brazylię. Jestem bardzo szczęśliwa.

Cieszę się, że po tylu latach gry w reprezentacji, mogłam zagrać ostatni mecz przed naszą publicznością. Zapamiętam ten moment do końca życia – dodała zawodniczka.