Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Siatkarze z Poznania nie zagrają w I lidze

Siatkarze z Poznania nie zagrają w I lidze

Niełatwe zadanie stoi przed Wydziałem Rozgrywek PZPS. Siatkarze KS Poznań zostali wycofani z rozgrywek I ligi, przetasowania nastąpią również w II lidze kobiet. W PlusLidze zagra najprawdopodobniej Delecta Bydgoszcz.

PLPS oraz Wydział Rozgrywek PZPS jeszcze do końca tygodnia czekają na zgłoszenia chętnych do gry w PlusLidze. Barierą są postawione warunki organizacyjne, dlatego też do tej pory zgłosiła się tylko Delecta Bydgoszcz. Jeżeli taki stan utrzyma się do jutra, Delecta może zostać zatwierdzona do gry bez meczów barażowych.

Całkowicie zdezorganizuje to rozgrywki I ligi mężczyzn. Z 12 zespołów (plus SMS Spała) po wycofaniu się również zespołu KS Poznań zostanie tylko 10 i uczniowie SMS. Wydział Rozgrywek będzie chciał zachować taki skład ligi i nie szukać sposobów na jej uzupełnienie. Przypomnijmy, że liga została powiększona po decyzji PZPS o tym, że po poprzednim sezonie żadna z drużyn nie będzie zdegradowana. Decyzja ta zapadła po tragicznym wypadku siatkarzy Orła Międzyrzecz w trakcie play-off.W II lidze kobiet do rozgrywek nie przystąpi Armatura Kraków. W jej miejsce do gr. IV Wydział Rozgrywek będzie chciał przesunąć Siarkę Tarnobrzeg, która protestowała przeciwko umieszczeniu jej w grupie III. Z nieoficjalnych informacji wiadomo również, że w gr. I żeńskiej II ligi rezerwy AZS AWF Poznań zostaną zastąpione przez Trefl Gdynia.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, II liga kobiet, PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved