Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Monika Brzostek i Karolina Sowała trzecie na świecie

Monika Brzostek i Karolina Sowała trzecie na świecie

Brązowe medale podczas mistrzostw świata do lat 21 w siatkówce plażowej zdobyły w angielskim Brighton reprezentantki Polski - Monika Brzostek i Karolina Sowała. To kolejny medal w światowych zawodach naszej utalentowanej młodzieży.

Sukcesem zakończyły swój występ w mistrzostwach świata do lat 21 nasze reprezentantki, Monika Brzostek i Karolina Sowała. Mimo porażki w półfinale z holenderską parą van Gestel-Stiekema dziewczyny walczyły dzielnie o medal i w meczu o trzecie miejsce pokonały Szwajcarki Goricanec-Sciarini. Po przegranym na przewagi pierwszym secie Polki wygrały drugiego do 17, a w tie-breaku pokonały rywalki 15:12. Złote medale przypadły innej holenderskiej parze Van Iersel-Remmers, która w finale pokonała pogromczynie naszej pary.

Przypomnijmy, że Daria Paszek i Beata Gałek zajęły w turnieju miejsca 9-16.

Półfinał
van Gestel/Stiekema - Brzostek/Sowała 2:0
(21:14, 21:16)

Mecz o 3. miejsce
Goricanec/Sciarini - Brzostek/Sowała  1:2
(22:20, 17:21, 12:15)

W turnieju męskim triumfowała włoska para Giontella-Nicolai, która w finale pokonała swoich rówieśników z Holandii Varenhorst-Brouwer. Holendrzy w ćwierćfinale wyeliminowali naszych zawodników Michała Kądziołę i Jakuba Szałankiewicza, którzy ostatecznie zajęli miejsca 5-8. Brązowe medale przypadły drugiej włoskiej parze Ingrosso-Ingrosso.