Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME juniorów: Brązowy medal dla Rosji

ME juniorów: Brązowy medal dla Rosji

W meczu o brązowy medal mistrzostw Europy juniorów w czterosetowym pojedynku młodzi siatkarze z Rosji - trenowani przez Władimira Kondrę - pokonali reprezentację Holandii.

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli Holendrzy. Jednak zaraz po pierwszej przerwie technicznej Rosjanie zdecydowanie wzmocnili siłę swojego ataku i doprowadzili do remisu 12:12. Na drugą przerwę techniczną to właśnie reprezentacja Rosji schodziła z trzypunktowa przewagą. W holenderskiej drużynie ewidentnie szwankował atak, co skrupulatnie wykorzystywał przeciwnik. Przy prowadzeniu Rosji 18:14 trener Holendrów, van Ree poprosił o chwilę przerwy dla swoich zawodników. Rozmowa z trenerem poskutkowała i „Oranjes” odrobili częściowo straty, to jednak nie wystarczyło. Po nieudanej zagrywce Anselma Rosja zwyciężyła 25:23.

Na początku drugiego seta Holandia miała spore problemy z przyjęciem, co uniemożliwiało im wyprowadzenie skutecznych ataków. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzili Rosjanie 8:6. Wykorzystując błędy przeciwnika Holendrzy doprowadzili do remisu 9:9, a po bloku Overbeeka na Volvichu wyszli na jednopunktowe prowadzenie. Dzięki dobrej grze właśnie Overbeeka, Holandii udało się zdobyć kolejne punkty. Jednak zbyt częste rozegrania do tego gracza spowodowały, że Rosjanie zaczęli coraz częściej odczytywać intencje holenderskiego rozgrywającego. W wyniku tego zniwelowali różnicę punktową i wyszli na prowadzenie 16:15, a chwilę później prowadzili nawet 19:16. Holendrzy nie poddali się jednak. W emocjonującej końcówce to właśnie oni okazali się lepsi, wygrywając 28:26.

Trzeciego seta reprezentacja Rosji rozpoczęła od pięciopunktowego prowadzenia. Rosjanie dobrze grali w bloku, raziła także siła ich zagrywki. W ataku nie do zatrzymania byli Semenov oraz Kalandadze (21:14). Ostatnia piłka należała do Kalandadze (25:19). Rosjanie w całym meczu prowadzili już 2:1.

W ostatniej odsłonie spotkania początkowo prowadzenie objęła Holandia (8:6). Rosja jednak natychmiast przyspieszyła i objęła bezpieczną przewagę (20:15). Trener van Ree próbował roszad w składzie, jednak na niewiele się do zdało. Rosjanie wygrali wysoko 25:17 i zwyciężyli 3:1.

Rosja – Holandia 3:1

(25:23, 26:28, 25:19, 25:17)

źródło: cev.lu, inf. własna