Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcin Kocik: Czeka nas jeszcze sporo pracy

Marcin Kocik: Czeka nas jeszcze sporo pracy

Wczoraj zakończył się II Festiwal Radomskiej Siatkówki, w którym zwycięzcami zostali siatkarze miejscowego Jadaru. Marcin Kocik, kapitan drużyny nie spodziewał się, że jego zespół wypadnie na tym turnieju aż tak dobrze.

II Festiwal Radomskiej Siatkówki był pierwszym poważnym sprawdzianem formy podopiecznych Mirosława Zawieracza. – Ten turniej miał nam dać odpowiedź na pytanie, w którym miejscu naszych przygotowań się znajdujemy – powiedział po zakończeniu festiwalu, Marcin Kocik. – Do tej pory nie rozegraliśmy żadnego spotkania. Mamy nowy zespół, a dotąd sztab trenerski przeprowadzał bardzo ciężkie treningi – dodał.

Mimo, że Jadar wygrał radomski turniej, kapitan zespołu ma świadomość, że forma daleka jest od doskonałości i przed jego drużyną jeszcze sporo pracy. – Muszę przyznać, że spodziewałem się gorszej naszej postawy, jednak trzeba zaznaczyć, że mamy jeszcze sporo do poprawienia. Praktycznie w każdym z meczów popełniliśmy blisko czterdzieści błędów – większość to zagrywki, których nie trenowaliśmy, gdyż dotychczasowe treningi opierały się na ćwiczeniach kondycyjno-siłowych.Marcin Kocik jest optymistą i wierzy, że wszystkie mankamenty drużyny uda się zniwelować przed inauguracją PlusLigi. – Jeszcze miesiąc został do rozpoczęcia ligi i myślę, że wszystkie nasze błędy uda się na czas wyeliminować. Kapitan zespołu ma jeszcze jeden powód do dumy. W trzecim meczu turnieju, z mistrzem Słowacji, VK Chemes Humenne, radomianie przegrywali w trzecim secie 19:24, a mimo to ta partia zakończyła się ich zwycięstwem. – Chłopakom udało się „wyciągnąć” tego seta z bardzo trudnego wyniku – chwała im za to – mówi kapitan radomskiego Jadaru.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved