Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Koniec zgrupowania Resovii

Koniec zgrupowania Resovii

Ekipa Asseco Resovii Rzeszów w piątek wróciła z przedsezonowego zgrupowania w Spale. Obecnie, do startu rozgrywek, resoviacy przygotowywać się będą w Rzeszowie i Kielnarowej, choć jeszcze bez zawodników występujących w reprezentacji.

Wszystko, co sobie założyliśmy na to zgrupowanie, zrealizowaliśmy. Była siłownia, stadion, sala, basen – wylicza drugi trener Asseco Resovii Andrzej Kowal. – Były też odprawy i analiza pierwszych ustawień, zagrań, które będziemy grali – dodaje.

W Spale trener Ljubo Travica miał do dyspozycji 13 siatkarzy, w tym kilku młodych, którzy mają małe szanse na grę w I zespole. Na pozycji libero nieobecnego Krzysztofa Ignaczaka (przeszedł zabieg artroskopii kolana) zastąpił Mateusz Wojtowicz. – Zdaję sobie sprawę, że będę grał w drugim zespole w II lidze, ale takie treningi bardzo dużo mi dają. Na pewno nie jest łatwo, ale jakoś sobie radzę. Kiedyś grywałem na libero, ale to były krótkie epizody – mówi Wojtowicz.Podczas zgrupowania w Spale resoviacy trenowali dwa razy dziennie. – Spała to był pierwszy etap naszej wspólnej pracy, kiedy mogliśmy się poznać – mówi trener Ljubo Travica. – Pracowaliśmy nad kilkoma elementami. Dla niektórych zawodników był to pierwszy kontakt z niektórymi sprawami. Było kilka nowości. Nie zawsze wszystko nam wychodziło. Do pewnych nowych rzeczy zawodnicy muszą się przyzwyczaić. Na pewno potrzeba czasu, aby nasza gra wyglądała dobrze. W tej chwili najważniejsze to wpoić zawodnikom moją filozofię gry, poszczególnych elementów itd. Zawodnicy popełniają sporo błędów, które wynikają z tego, że otrzymali za dużo informacji i ciężko jest im przestawić się na te nowości w tak krótkim czasie. Cieszy mnie jednak to, że chłopcy są gotowi do pracy i otwarci na wszelkie propozycje, jakie się pojawiają. To jest bardzo ważne – twierdzi Travica.

Teraz resoviacy trenować będą pięć razy w tygodniu. – Rano będzie siłownia lub stadion. Po południu będziemy trenować w hali w Kielnarowej – informuje trener Kowal. Scenariusz taki powtarzał się będzie przez dwa tygodnie, z przerwą na turniej w Krośnie, który odbędzie się w sobotę i niedzielę. – Do Krosna pojedziemy w sobotę rano, a po turnieju wrócimy do swoich normalnych zajęć – wyjaśnia Kowal.

Podczas turnieju w Krośnie debiut w barwach Asseco Resovii powinien zaliczyć Fin Mikko Oivanen, który podczas zgrupowania w Spale skręcił kostkę. – Mikko wraca już do treningów, do normalnego skakania. To skręcenie na szczęście okazało się niegroźne – uspokaja drugi trener resoviaków. – W najbliższym turnieju zagramy bez kadrowiczów, którzy jednak stopniowo zaczną do nas przyjeżdżać – dodaje.

Po krośnieńskim turnieju do drużyny dołączą Paweł Woicki i Krzysztof Gierczyński, a tydzień później Marcin Wika. W pełnym składzie rzeszowianie zagrają dopiero w Turnieju im. Zdzisława Ambroziaka w Warszawie pod koniec września. Wcześniej, z Woickim i Gierczyńskim, resoviacy zagrają w turnieju w Zdzieszowicach.

źródło: gazeta.pl, Super Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved